Altın fiyatları Merkez Bankası faiz kararı öncesi yatırımcıların gündemindeki sıcaklığını koruyor. Ons altın fiyatı 2000 doları aşarken, gram altın fiyatları ise yeni rekor seviyeyi gördü. Dolar kurundaki yükseliş de devam ediyor. İşte 26 Ekim Perşembe güncel döviz kurları ile çeyrek altın, Cumhuriyet altını ve 22 ayar bileziğin gram fiyatı…

Jeopolitik belirsizliğin arttığı ve Orta Doğu'da gerilimin tırmandığı bir ortamda altın fiyatları önemli bir yükseliş göstererek yatırımcılar için güvenli bir liman haline geldi. Geçtiğimiz iki hafta boyunca, yüksek getirilere rağmen, altın yaklaşık yüzde 9'luk kayda değer bir artış göstererek beş ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

GRAM ALTIN FİYATI TARİHİ ZİRVEDE

Ons altın bu sabah 2003 doların üzerini test etti. Gram altın rekorunu 1808 liraya kadar yükseltti. Aynı dakikalarda çeyrek altın 3.097 TL, Cumhuriyet altını 12.603 TL ve 22 ayar bileziğin gram fiyatı 1.788 TL’den fiyatlanıyor.

DOLAR/TL BUGÜN NE KADAR?

Dolar/TL kuru bu sabah 28,15 civarında işlem görüyor. Euro/TL kuru ise 29,75’ten değerleniyor. Uzmanlar sıkılaşma sürecinin devam ettikçe, TL üzerinde oluşan baskının zamanla hafifleyeceğini düşündüklerini ifade ediyor.

Bursa OSB'den deprem semineri Bursa OSB'den deprem semineri

TÜM GÖZLER O SAATTE

Yatırımcıların odağında ise bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ekim ayı faiz kararı var. Bankanın faizlerde 500 baz puan artışa giderek yüzde 35 seviyesine yükseltmesi bekleniyor. Karar saat 14.00’te açıklanacak.