Sivas’ta faaliyet gösterin ve lüks otomobillere ürettiği eksantrik mille adını Dünyaya duyuran ESTAŞ, düzenlediği etkinlikle çalışanlarına moral oldu.

Sivasspor günü çift idmanla tamamladı Sivasspor günü çift idmanla tamamladı

Sivas’ta 1977 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk eksantrik (kam) mili üreticisi olan ESTAŞ, özellikle otomotiv sektörüne ve özel performans araçlarına yönelik kam mili üretimi ile adından sıkça söz ettiriyor. Orijinal parça üreticisi olmanın yanı sıra ESTAŞ, 40 ülkenin yedek parça piyasasına kam mili ihraç ediyor. 971 çalışanı ile döküm ve kam mili üretimi gerçekleştiren firma 3 vardiyalı sistemle çalışıyor. Çalışanlarının sosyal hayatlarına da dokunmak isteyen firma düzenlediği etkinlikle adeta moral oldu. Kentte Osman Seçilmiş Parkı’nda düzenlenen etkinliğe aileleriyle katılan çalışanlar piknik yaptı, ip atlamanın yanı sıra halay çekerek gönüllerince eğlendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ise çalışanların çocuklarına dağıtılan uçurtmalar uçuruldu. Öte yandan programa Sivas Milletvekili Rukiye Toy’da katıldı.

Firmanın Genel Müdürü Osman Mavuş, böyle etkinlikler sayesinde çalışanların streslerini attıklarını ifade ederek, “Memleketimizde yaz geç de olsa memleketimizin etrafını yeşillendirdi. Bizim de yoğun bir çalışma programı içerisinde arkadaşlarla hava almamız, stresimizi atmamız gerekiyordu, o da bir vesile oldu. Bu güzel yeri sağlayan yetkililere de teşekkür ediyoruz. Çalışanlarımız yoğun bir çalışma içerisinde. Çalışanlarımız üç vardiyalı geceli gündüzlü çalışıyorlar. Burada da aileler birbirini görüyor, tanışıyor. Mutlu oluyorlar. İp atladık. Halay çekildi. İnşallah bundan sonraki senelerde de benzer etkinlikleri yapmak istiyoruz” dedi.

Çalışanlar ise böyle bir etkinliğin düzenlenmesinin kendilerine oldukça mutluluk verdiğini söyledi.

Editör: Haber Merkezi