Çorum Ziraat Odası Başkanlığı ile Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısında konuşan İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Ali Yiğit, çiftçilere seslenerek; “Boş olan her alanı tarıma kazandırmalıyız. Bu konuda bütün çiftçilerimiz üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.” Dedi.

Sulanabilir tarım arazilerini yetersiz olduğunu ve bu yüzden mevcut tarım alanlarının korunması ve sahip çıkılması gerektiğini anlatan Yiğit, tarımın öneminin son yıllarda pandemi ve savaşlarla birlikte bir kez daha anlaşıldığını belirterek;

“Çiftçilerimizin önceliği üretim olmalı. İnsanların sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmesi için tarım şart. Son yıllarda pandemi ve savaş ile birlikte gıdanın önemi çok iyi anlaşıldı. Tarım olması gereken yere doğru geliyor. Çiftçinin ürünleri artık daha kıymetli hale geldi. Çiftçilerimiz az çok bir şeyler kazanmaya başladı. Çiftçinin maliyetleri arttı ama yaptıkları işin sonucunda az da olsa bir şey kazanmak çok önemli. Tarım İl Müdürlüğü olarak çiftçilerimizden isteğimiz; ufak tefek hesabı bırakıp, boş olan arazileri ekmek ve üretmektir. Boş olan her alanı tarıma kazandırmalıyız. Bu konuda bütün çiftçilerimiz üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. şeklinde konuştu

Toplantıda Malya Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Gezer ve TİGEM Ziraat Mühendisi Volkan Baran, TİGEM’in tarım işletmeleri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda ayrıca çifçilere sertifikalı tohumların tanıtımı yapıldı.

Vali Dağlı, veteriner hekimleri dinledi Vali Dağlı, veteriner hekimleri dinledi

Çorum Ziraat Odası Başkanı Adem Özdemir de toplantıya katılan TİGEM yetkililerine ve çiftçilere teşekkür ederek, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.