Bir banka müdüründen skandal bir figüre dönüşen Seçil Erzan, şu sıralar dolandırıcılık iddialarıyla gündemde. Peki, bu gizemli kadın nasıl oldu da Türkiye'nin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi?

Seçil Erzan'ın hayatı ve biyografisi , gündemde yer alan haberlerle öne çıkan başlıklardan oldu. Bankacı Seçil Erzan, ünlü futbolcuların da mağdur olduğu dolandırıcılık iddiaları sebebiyle yargılanması dolayısıyla biyografisi ile merak ediliyor. Özel bir bankada müdürlük görevinde bulunan Seçil Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan'ın da aralarında bulunduğu ünlü futbolcuları dolandırdığı iddiasıyla tutuklandı. Peki, Seçil Erzan kimdir, nereli? İşte, o detaylar

Seçil Erzan kariyeri ve hayatı ile merak ediliyor. Ünlü isimlerin milyonlarca dolarını üstelik de banka şubesinde çarptı. İşinsanları, futbolcular ona bavullar dolusu parasını gözü kapalı emanet etti. Peki kimdi kurt borsacılara taş çıkartan bu kadın? İşte hiç bankacılık eğitimi almayıp 24 yaşında müdür olmayı başaracak kadar hırslı bir jeoloji mühendisi Seçil Erzan...

SEÇİL ERZAN KİMDİR?

Başkan Ergün'e Kırkağaç'ta coşkulu karşılama Başkan Ergün'e Kırkağaç'ta coşkulu karşılama

Seçil Erzan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. Eğitimini Çorlu Lisesi'nde tamamlayan Erzan, üniversite eğitimini ise Kocaeli'de gerçekleştirdi. Çorlu’da 10 yıl şube müdürü olarak çalıştıktan sonra Denizbank Bahçeşehir şube müdürlüğüne atandığını belirten Seçil Erzan, 2012 yılında Denizbank'ın Florya şubesinde müdürlük görevinin ardından Levent Büyükdere şubesine müdür olarak atandı.

Denizbank ile Galatasaray arasında 2013’te sponsorluk anlaşması imzalandığı için görevi sırasında dönemin Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığını yaptı. 

Şube müdürü olarak yaklaşık 11 yılda çok sayıda futbolcu, iş insanı ve yakınlarına bir ‘fon’ vaadiyle yüksek para getirisi tavsiyesinde bulundu. 

Seçil Erzan Kimdir Kaç Yaşında?

Seçil Erzan 1984'te Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. Şimdilerde 39 yaşındadır. Çocukluk dönemini Tekirdağ'da geçiren Seçil Erzan, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatının ardından mesleki kariyerine ilk adımını attı

Seçil Erzan kimleri dolandırdı?

Erzan tarafından yüksek getiri vaadiyle dolandırıldığını savunan kişiler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı Fatih Terim, Buse Terim, Fatih Terim'in damadı Volkan Bahçekapılı, futbolcular Arda Turan, Ayhan Akman, Emre Belözoğlu, Semih Kaya, Hakan Ateş, Muslera, Selçuk İnan gibi isimler var.

Arda Turan Seçil Erzan hangi banka?

Denizbank'ın eski şube müdürü Seçil Erzan'ın yargılandığı, Arda Turan'ın da davacılar arasında bulunduğu 'dolandırıcılık' davası hakkında neler biliniyor?

İYİ YAŞAMAYI VE LÜKSÜ SEVİYORDU

Seçil Erzan’ın ailesi aslen Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesindendi. 1977 yılında Çorlu’da doğdu. Ailenin tek çocuğuydu. Üniversite sınavlarında Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Ailesinin maddi durumu iyiydi. Seçil lüks hayatı, iyi kıyafetler giymeyi, bakımlı olmayı seviyordu.

HER ŞEY KÂRLI BİR TÜYOYLA BAŞLADI

Kocaeli’ndeki okulu bitirdiğinde mühendisliği değil bankacılığı seçti. İlk görevi kredi kartı dağıtmaktı. Sonrasında ise kısa süre gişede çalıştı ve imtihanı kazanarak 2000 yılının sonlarında müdür oldu. Yükselme hırsı henüz 24 yaşında bu önemli göreve gelmesini sağlamıştı. 2010 yılında Denizbank’ın İstanbul, Bahçeşehir Şubesi’ne müdür olarak atandı. Kendi ifadelerine göre, hapisle bitecek olan süreç de burada başladı. Teyzesinin oğlu Tanın Yılmaz borsa yatırımcısıydı. Seçil Erzan’a 2011 yılında borsada çok kazandıracak bir kâğıtla ilgili tüyo verdi.

MÜŞTERİ PARASIYLA BORSADA OYNADI

Seçil Erzan, müşterilerin hesaplarından çektiği paraları borsaya yatırdı ancak 3 gün içerisinde 1 milyon TL zarar etti. Kendi yaptığı bankacılık işlemleriyle kimseye belli etmeden işlerini çevirmeye çalışıyordu.

BORSADA BATINCA TEFECİLERE DÜŞTÜ

Bu sırada teyzesinin oğlu Tanın Yılmaz’dan para aldı. Daha sonra kendisiyle birlikte tutuklanacak olan galerici Ali Yörük’ten yardım istedi. Ancak aldığı paralar açığı kapatmadı. Bu aşamadan sonra tefecilerden yüksek faizle borçlar almaya başladı.

YOLU FUTBOLCULARLA FLORYA’DA KESİŞTİ

Seçil Erzan 2011’in sonunda bankanın Florya şubesinin müdürü olarak atandı. Banka 25 Mart 2013’te Galatasaray’la sponsorluk anlaşması yapınca, kulüpteki herkese bu şubede hesap açıldı, kredi kartları dağıtıldı. Artık yönettiği para iyice artmıştı. Fatih Terim başta olmak üzere futbolcuların finansal danışmanı olmuştu. Yatırım hesaplarını yönetiyordu. Ancak eski borçları bir türlü yakasını bırakmadı.

ÖZEL FON VAAT ETMEYE BAŞLADI

Sürekli para isteyen tefeciler Erzan’ı ölümle tehdit ediyordu. Para yetiştiremeyince 2020’de özel fon vaadiyle para toplamaya başladı. Başta işin içinde futbolcular yoktu. Ancak ponzi olarak kurduğu bu sisteme sürekli yeni müşteriler gerekiyordu. O da arasının iyi olduğu futbolculardan para toplamaya başladı. Yeni gelenden aldığı parayı diğerlerine dağıtıyordu. Kazanç büyüktü. Seçil Erzan güvence olarak kendi imzası ve banka kaşesi bulunan kâğıtları veriyordu.

İŞTE SEÇİL’İN İKİ ADRESİ GÖKTÜRK’TEKİ EVİNDEN ATILDI

Seçil Erzan’ın İstanbul’daki evi Göktürk’teydi. Balkonlarındaki martı sembolleriyle tanınan Larus Palace sitesinde, çift cepheli, 160 metrekarelik bir dairede kiracıydı. Beş yıl önce buraya taşınmıştı. Evin kirası 12 bin TL’ydi. Son dönemde aynı binada kiralar 80-100 bin bandına tırmanmıştı. Ev sahibi bu nedenle sorunluydu. Seçil Erzan kirayı 40 bin TL’ye çıkartmayı teklif etse de ev sahibi kabul etmedi ve dava açtı.