Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 2018 yılında açılışını yaptığı ancak son yıllarda kullanıma kapalı olan Çocuk Sanat Merkezi’nin kapılarını göreve gelmesiyle birlikte yeniden açtı.

İstanbulluoğlu Mahallesi’nde bulunan ve Yozgat Belediyesi tarafından restore edilerek bahçe düzenlemesi yapılan tarihi Mehmet Ağa Konağı, 23 Nisan 2018 tarihinde Çocuk Sanat Merkezi olarak çocukların ve gençlerin istifadesine sunulmuştu. Son 5 yıl içerisinde kapılarını kapatan sanat merkezi, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın göreve yeniden gelmesiyle çocukların ve gençlerin istifadesine tekrardan sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında faaliyete geçirilen Çocuk Sanat Merkezi düzenlenen törenle kapılarını çocuklara yeniden açtı.

"Çocuklarımız buradan mahrum kalmıştı"

Açılış programında konuşan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Biz burayı aslında 2018 yılında Çocuk Sanat Merkezi olarak açmıştık ve burada çok güzel faaliyetler yapılıyordu. Çocuklarımız burada çok güzel kurslarla geleceğe dair kendilerini geliştiriyorlardı. Ama 2019 yılından sonra maalesef ne sebeple anlamak mümkün değil burası kapatıldı ve 5 yıldır kapalı duruyor ve çocuklarımız böylesi güzel bir imkandan da mahrum kaldılar. Kapatılmış olan bu Çocuk Sanat Merkezimizi yeniden açıyoruz. Sadece buradaki binayı açmakla kalmayacağız inşallah Yozgat’ımızın bütün çocuklarını bu sanat, kültür ve sosyal faaliyetlerden faydalanmasını sağlayacağız. Bu yönde bir gayret içerisinde olacağız” dedi.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis Boşanma aşamasındaki eşini öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet hapis

"Mahallelere yatırımlarımız olacak"

Yozgat’ın sadece Kent Park bölgesinden ibaret olmadığını da hatırlatan Arslan, “Belediyenin de devletin de bütün yatırımları o bölgeye yapılıyor. Sanki bu bölgenin ve ailelerinin bu bölgedeki çocukların bu tür şeylere ihtiyacı yokmuş gibi. İşte bizim burada bunu açmamızın sebebimiz de budur. Bölgedeki insanlarımızın, bu bölgedeki yaşayan kardeşlerimizin, onların çocuklarının, evlatlarının sosyal ve kültürel imkanlardan en güzel şekilde faydalanmasıdır. İnşallah bu dönemde bu tarafa epeyce yatırımlarımız olacak. Mutafoğlu, Çatak, Agah Efendi, Mehmet Hulusi Efendi, İstanbulluoğlu Mahallelerine epeyce yatırımlarımız olacak.” şeklinde konuştu.^

Kaynak: iha