Konya’nın Ahırlı ilçesinde kış aylarının kurak geçmesinin ardından bahar aylarında da yağmur yağmayınca vatandaşlar yağmur duasına çıktı.

Hacılar Gölcüğü olarak geçen gölet çevresindeki piknik alanında düzenlenen yağmur duası; hatim cüzlerinin okunması ile başladı. Hatim duası sonrasında öğle namazı kılındı ve yapılan yağmur duasıyla eller semaya açılarak dua edildi. Yağmur duası sonrasında köylülerin gönüllü olarak hazırladığı etli pilav Ahırlı, Yalıhüyük ve Bozkır’dan katılan katılımcılara ikram edildi.

Başkan Altay: “Öğrencilere yönelik sosyal desteğimiz yıllık 126,5 milyon lira” Başkan Altay: “Öğrencilere yönelik sosyal desteğimiz yıllık 126,5 milyon lira”

Yağmur duasının ardından konuşan Ahırlı Belediye Başkanı Ali Üzlük, “Bugün ilçemizde havaların mevsim normallerinin aksine sıcak ve kurak gitmesi sebebiyle yağmur duası yapıldı. Bu seneki kuraklığın en büyük göstergesi şuan bulunduğumuz Hacılar Gölcüğü Göletimizin durumudur. Bu aylarda dua ettiğimiz alana kadar su olurdu göletimizde. Yağmurun yağması ve bereketin çok olması için belediyemiz öncülüğünde yapılan organizasyona halkımız hem maddi hem manevi destek sağladı ve yoğun katılımla ellerimizi semaya açtık. Uzaktan yakından duamıza katılan hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: iha