Sorgun Belediyesi, çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekleyerek şehir genelinde takdir toplayan bir geri dönüşüm çalışmasına imza attı.

Eski belediye meydanında bulunan ve kullanılamaz hale gelen banklar, belediyenin titiz çalışmaları sonucunda yenilenerek şehrin çeşitli noktalarına yerleştirildi. Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, uzun yıllardır belediye meydanında hizmet veren ve zamanla yıpranarak kullanılmaz hale gelen bankları, geri dönüşüm projesi kapsamında yeniden değerlendirildiğini, belediye ekipleri tarafından titizlikle onarılan ve yenilenen bankların artık şehrin dört bir yanında vatandaşların hizmetine sunulduğunu söyledi.

"Vatandaşlarımızın geri dönüşüme olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz"

Bu girişim, sadece şehrin estetik görünümünü iyileştirmekle kalmayıp, aynı zamanda çevre bilincinin artmasına da katkı sağladığını vurgulayan Sorgun Belediye Başkanı Ekinci, “Eskiyen ve atıl duruma düşen bankları çöpe atmaktansa, onarıp yeniden kullanıma sunmak hem çevremiz için hem de ekonomimiz için oldukça önemli. Vatandaşlarımızın geri dönüşüme olan ilgisini artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Geri dönüşüm çalışmalarının devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Ekinci, “Bu sadece bir başlangıç. Geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik projelerimizle Sorgun’u daha yaşanabilir ve çevreye duyarlı bir şehir haline getirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Bu köyde yarım asırlık bayramlaşma geleneği yaşatılıyor Bu köyde yarım asırlık bayramlaşma geleneği yaşatılıyor

Yenilenen banklar, şehir sakinleri tarafından büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, belediyenin bu çevre dostu girişimini desteklediklerini belirterek, benzer projelerin devamını beklediklerini ifade ettiler.

Editör: Haber Merkezi