Sungurlu Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Abdulkadir Şahiner, “Türklerin azınlığa düşürüldü bir ülke, Suriyelilerin çoğunluğu aldığı, huzuru bırakmadığı bir Sungurlu istemiyorsan Karar Senin Sungurlu!” dedi.

Bu seçim senin son seçimin olacak, bir daha sana sormayacaklar diyen Başkan Şahiner, “31 Mart’ta yapılacak olan seçimi siz sadece bir Belediye seçimlerimi sanıyorsunuz? Bu seçim, öyle bildiğiniz, çöp dökme, taş döşeme, otobüs yenileme gibi vatandaşa hizmet seçimi değil! Keşke ve pişmanlıkların telafisinin asla mümkün olmayacağı bir seçimdir” diye konuştu.

Çorum'un bu ilçesinde ücretsiz 50 bin fidan dağıtılıyor Çorum'un bu ilçesinde ücretsiz 50 bin fidan dağıtılıyor

Şahiner, “Bu seçimde iktidar ve küçük ortağı seçimi kazandığı takdirde, bizi bizden edecek, huzur ve güvenliğimizi bozacak, örfümüzü, ananemizi değiştirecek, iş ve çalışma düzenimizi bozacak başta Suriyeli olmak üzere, göçmen, kaçak, sığınmacı, mülteciyi ilçemize dolduracaklar. Seçimi kazanmadan bile Sungurlu OSB’de buna başladılar bile. Kazandıklarında varın gerisini siz düşünün” dedi.

Sungurlu bizim vatanımız diyen Şahiner, “Eşini ve çocuklarını düşünüyorsan, Alaca gibi ilçemizde 6 bin Suriyeli olmasını istemiyorsan, karar senin Sungurlu! Son pişmanlık fayda etmez” ifadelerini kullandı.