Çiğ süt fiyatlarına zam geldi! Yeni fiyat açıklandı Çiğ süt fiyatlarına zam geldi! Yeni fiyat açıklandı

İSTANBUL (AA) - Schneider Electric, DAC-EL Mühendislik ile "SCADA Bayi Programı" kapsamında iş birliği başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Schneider Electric, AVEVA'nın endüstriyel dönüşüm ve sürdürülebilirlik vizyonunu DAC-EL Mühendislik ile gerçekleştirdiği SCADA Bayi İş Birliği ile geliştirmeyi amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Endüstriyel Otomasyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak, sürdürülebilir operasyonların, sadece çevresel hedefler için değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal gelişim için de kritik önem taşıdığını belirterek, "AVEVA, endüstriyel şirketlerin mevcut süreçlerini ve operasyonlarını optimize etmelerine yardımcı olurken, inovasyonu teşvik ediyor ve gelişmekte olan yeşil teknolojilerden yararlanarak endüstride yeni sınırları belirliyor." ifadelerini bıraktı.

Barlak, bu iş birliği ile asıl amaçlarının AVEVA SCADA portföyüne odaklanarak pazarda bilinirliğini ve kullanımını artırmak olduğu aktararak, "DAC-EL Mühendislik'in hazırladığı kılavuz niteliğindeki doküman, içerik ve video gibi materyaller sayesinde uygulama firmalarının SCADA portföyümüze güvenle katılmalarına ve tak-çalıştır çözüm olarak benimsemelerine katkı sağlayacaktır. İş birliğimizin sunacağı katma değer ile birlikte portföyümüzdeki çözümlerin kullanıcılara sağladığı avantajların vurgulanacağını düşünüyoruz." değerlendirmelerinde bulundu.

Dacel Mühendislik İş Geliştirme Yöneticisi Ali Rıza İçöz de Schneider Electric ile iş birliklerini güçlendirmek üzere başlattıkları SCADA Bayi Programı ile amaçlarının, Schneider Electric ve AVEVA çatısı altında bulunan Edge serisi SCADA çözümlerinin pazarda yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu belirterek şunları aktardı:

"SCADA yazılımları genelde sistem entegratörü firmalar aracılığı ile pazara sunulur. Bunun sebebi de bu çözümlerin teknik destek ve uzmanlık gerektiren çözümler olmalarıdır. SCADA Bayisi Programı ile Edge ürün gamını farklı bir şekilde ele alarak, daha kolay erişilebilen bir yapıya dönüştürmek istiyoruz. Bunun için internet üzerinden rahatça erişilebilen kullanım kılavuzları, gerçek hayat uygulamalarına ışık tutacak şekilde hazırlanan 'Nasıl Yapılır?' videoları, bilgi paylaşım amaçlı forum vb. portallar hazırlamayı planlıyoruz. Başta Kerem Barlak olmak üzere bu yeni iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ederim."