Temizkan, 31 Mart’ta sandığa gidilerek, Osmancık Belediye Başkanı ve meclis üyelerinin seçileceğini belirterek, şehrin yönetiminin hangi fikre teslim edileceğinin ilan edileceğini ifade etti.

Şehrinin geleceğine ve kim tarafından yöneticiliğine karar verileceğinin altını çizen Temizkan, “Biz Saadet Partisi olarak, bu seçimi, çok önemsiyoruz. Biz bu seçimi, kötü gidişe dur deme fırsatı olarak kabul ediyoruz. Biz bu seçimi, işini hakkıyla yapamayanların gidişinin miladı görüyoruz” diyerek, seçimlerle ilgili açıklamasında şunları söyledi:  

“Biz, bu seçimi, belediyelere başkan, meclislere üye seçmekle sınırlı görmüyoruz! Bu seçimi, yüksek enflasyona, yüksek faize, yüksek dövize “hayır” deme imkânı olarak görüyoruz. Devleti kötü yönetenlerin belediyeleri iyi yönetmesi mümkün değildir! Ekonomiyi bitirenler, huzuru tüketenler, barışı yok edenler şehirlerimizi doğru yönetemezler. Çatışmayı körükleyen partiler, şehirleri güzelleştiremezler. 

İki gün sonra gelen acı haber: Osmancık'ta yaşlı adam evinde ölü bulundu İki gün sonra gelen acı haber: Osmancık'ta yaşlı adam evinde ölü bulundu

Sözüne sadık olmayanlar, milletin özüne vakıf olmayanlar şehrin eminliğini yüklenemezler.  Milli görüş hizmetlerine hasret kalan 94 ruhunu arayan kardeşlerimize de buradan sesleniyoruz ve diyoruz ki; Nasrettin hocanın anahtar hikayesindeki gibi anahtarı kaybettiği yerde değil kolay olan başka yerlerde aramasınlar. 94’ün ruhu da bedeni de burada saadet partisindedir. Tam da bu yüzden “öze dönme vakti” diyoruz.  Öze bağlılığını bildiğimiz milletimize “Başka Osmancık Mümkün” çağrısı yapıyoruz. Hemşerilerimize “Daha İyi Yaşamak Senin Hakkın”  irademizi yansıtıyoruz.  31 Mart’ta seçmenlerimizden güven,  fikirlerimize destek ve icra makamına gelebilmek için oy istiyoruz. Çünkü biz şehirleri yönetmeyi, insan için hizmet üretmeyi biliyoruz.  

Çünkü biz Saadet Partisi olarak fikirlerimize güveniyor, hayallerimize sahip çıkıyor ve yaptıklarımızla gurur duyuyoruz. Bizim Saadet partili belediye başkanlarımızın yaptığı icraatlar onların hayalleri bile ulaşamaz. Biz “işini bilenler” tayfasından değil, “işi iyi bilenler” ve “iyi işler yapmayı bilenler” tayfasındanız.  
Bizler, “kürsüde Filistin için ağlayan, masada İsrail’in sırtını sıvazlayan” gruptan değil, mazluma en büyük desteğin zalime had bildirmek olduğuna inanan gruptanız. Biz, milli görüş gömleğini bedenine, milli görüş fikrini zihnine, milli görüş ahkâmını yüreğine giydirenlerdeniz. Elbette ki birileri bu seçimleri her zamanki gibi kutuplaşma, nefret, kavga, iftira ve hakaret fırsatı olarak görecektir. 

Ancak bizler milletimize bu seçimlerin yalnızca kendisi için büyük bir fırsat olduğunu anlatmak sorumluluğundayız.  Bu sorumluluğu yerine getirirken halimizle, sözümüzle, yüreğimizle çalışacağız. Bizler diken ile gelene gül ile karşılık vereceğiz. Sözün ağıra gidenini değil; gönüllere işleyenini söyleyeceğiz. 
Teşkilat binalarımızla, seçim karargâh merkezlerimizle, ofislerimizle, her bir  Milli Görüşçü kardeşimizle müjdeleyici olacağız, heyecanlı olacağız, hazır olacağız, hazırlıklı olacağız.  Bugün burada neye adayız? Savurganlığı bitirmeye adayız. 

Rant dönemine son vermeye adayız. Milletin hakkını kuruşu kuruşuna millete vermeye adayız. Ahlaksızlığı bitirmeye adayız. Bir belediye başkanından da öte bir ağabey bir kardeş olmaya adayız. Bu gün burada elinden ve dilinden kimseye zarar gelmeyen bir belediye başkanı olmaya adayız. Bizler; makamında oturacak değil, iş başında olacak adaylarız. Bizler; hiçbir mahallesini kenarda, hiçbir sokağını arkada, vatanın hiçbir evladını aç ve açıkta bırakmayacak adaylarız. 

Bizler; mazeret uyduracak adaylar değil, çözüm bulacak adaylarız. Bizler; şehrine ve insanına bir gün bile ihanet edecek değil, her gün hizmet edecek adaylarız. 
İşte şimdi Osmancık için Haydi Bismillah diyerek başlıyoruz! Saadet Partisi Osmancık Belediye Başkan Adaylığımız,  Vatanımıza, milletimize, şehirlerimize, insanımıza hayırlı ve mübarek olsun! Allah yar ve yardımcımız olsun. 31 Mart Milli Görüş Belediyeciliğinin zafer günü olsun. 1 Nisan sabahı Türkiye, yeni bir sese, yeni bir nefese, huzura ve umuda uyansın inşallah.”