Evinizde pofuduk ve lezzetli pankekler yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Az malzeme ile nasıl mükemmel pankekler yapabileceğinizi bu rehberde bulabilirsiniz.

Pofuduk pankek yapımı, sadece birkaç basit malzeme ile mümkün. Bu tarif, az malzemeyle nasıl lezzetli pankekler yapılacağını adım adım gösteriyor.

Pankek, hızlı ve pratik bir tatlıdır, özellikle az malzeme ile. Bu rehberde, mükemmel pofuduk pankekler yapmanız için gereken her şeyi anlatıyoruz.

PANKEK TARİFİ

MALZEMELER

Tek kelimeyle efsane: Muhammara'yı bı tarifle yapın, parmaklarınızı yiyeceksiniz! Tek kelimeyle efsane: Muhammara'yı bı tarifle yapın, parmaklarınızı yiyeceksiniz!

2 adet yumurta
1,5 - 2 su bardağı un
5 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı
1 su bardağı ılık süt
1 paket kabartma tozu
1 yemek kaşığı şeker

TARİF

Bir kabın içerisine yumurtanın beyazlarını, diğerine sarılarını ayırın.
Sarılarının üzerine süt, eritilmiş tereyağı ve toz şekeri ilave ederek karıştırın.
Beyazlarını iki katına çıkana kadar güzelce çırpın.
Yumurta sarılarının olduğu kabın içerisine un ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin ve çırpın.
Ardından yumurta beyazlarını karışıma azar azar ilave edin ve spatula yardımıyla alttan üste söndürmemeye özen göstererek yedirin.
Yağlanmış bir tavaya pancake harcını istediğiniz kalınlıkta ve boyutlarda yayın. Kısık ateşte, tavanızın kapağı kapalı bir şekilde pişirin.
Üzerinde minik kabarcıklar olduğunda ve bir tarafı piştiğinde çevirin ve diğer tarafını da pişirin. İki tarafı kızardığında ocaktan alın.

Bu basit ve pratik pankek tarifi ile, az malzeme kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Şimdi malzemelerinizi hazırlayın ve bu kolay tarifle pofuduk pankekler yapmaya başlayın. Hem pratik hem de lezzetli olan bu pankekler, tüm ailenizi memnun edecek. Afiyet olsun!

Editör: Haber Merkezi