Muhtemel asansör kazalarına karşı öğrencilerin, personelin ve velilerin bilinçlendirilmesi ve kazaların olması durumunda zarar görmemesi veya en az zararla atlatabilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda Asansör ve Diğer Kazalarından Korunma Seminerleri veriliyor.

Bu bağlamda, Merkez İstiklal İlkokulu,  Dr. Sadık Ahmet Ortaokulu, 19 Mayıs İlkokulu, Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi, Osmancık 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Osmancık Fen Lisesi, Osmancık Nenehatun Ortaokulu, Osmancık Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezinde Asansör ve Diğer Kazalarından Korunma Seminerlerinin verilmiş olduğu önümüzdeki günlerde de öncelikle liselerde verilmesi planlandığı belirtildi.

Aynı konut için farklı fiyatlarla ilan verilemeyecek Aynı konut için farklı fiyatlarla ilan verilemeyecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mahir Odabaşı tarafından verilen seminerlerde;  Kazaların beklenmedik bir anda meydana gelebileceği, maddi manevi zarar verebileceği, bunun için aileden başlamak üzere topyekün bilinçlenmenin gerektiği ifade edilerek gerek asansör kazalarına gerekse diğer kazalara karşı her zaman tedbirli olunması ve kullanım kurallarına mutlaka uyulması, uymayanların lisani kibar ile uyarılması gerektiği ifade edildi.