ANKARA (AA) - Elektrik dağıtım şirketi Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ, (OEDAŞ), İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı'na (İKAF’24) üniversiteli gençlerle buluşuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, OEDAŞ, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’nın koordinasyonunda, Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ‘Yetenek Her Yerde’ teması ile düzenlenen İç Anadolu Bölgesel Kariyer Fuarı’na (İKAF’24) katılıyor.

OEDAŞ, bugün başlayan ve yarın da devam edecek fuarda öğrencilere sektör hakkında bilgi verecek, kariyer planlamalarına destek olacak ve iş başvurusu taleplerini alacak.

12 üniversitenin katılacağı fuarın 50 binin üzerinde öğrenciyi ağırlaması bekleniyor.

- "Gençlerin yenilikçi fikirlerinden ilham alıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, dijitalleşme ve yeşil dönüşümün pek çok sektörde olduğu gibi enerji sektöründe de köklü değişiklikler yaşanmasına yol açtığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar Kiraz ihracatında hedef 250 milyon dolar

"Biz de geleceğin akıllı, verimli şebekeleri üzerine Ar-Ge çalışmaları yapıyor, sistemlerimizi bu doğrultuda kurguluyoruz. Bu çalışmaları genç arkadaşlarımızla birlikte yürütmek, onların yenilikçi fikirlerinden ilham almak ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. İKAF’24 etkinliği de üniversite öğrencileriyle bir araya gelmemize olanak tanıyacak. Bu fuarda gençlere şirketimizi ve sektörümüzü anlatırken aynı zamanda kariyer planlamalarına destek olacak ve iş başvurusu taleplerini alacağız. OEDAŞ olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere bu büyük organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Fuarda şirket tarafından ayrıca OEDAŞ'ın yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi verilecek, sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarının karşılandığı "Can Dostlar" ve kadın istihdamının düşük olduğu enerji sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması hedefiyle yürütülen "Enerjimiz Eşit" projesi başta olmak üzere bu alandaki çalışmalar anlatılarak, üniversitelere gençlerin farkındalıklarının artırılmasına katkı sunulacak.