Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Lenfödem Tedavisi Başladı Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Lenfödem Tedavisi Başladı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Konser Salonu’nda “Müzikli Bir Tarih Anlatısı: Rumeli’den Anadolu’ya Kurtuluşun Öyküsü” konseri düzenlendi.

Konsere, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiçek, Üniversite akademik ve idari kadrosu, Erciyes Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen gerçekleşen etkinlikte, genç nesillerin Milli Kurtuluş Mücadelesini daha iyi kavrayabilmesi ve milli şuurun uyanması amaçlandı. Erciyes Üniversitesi öğretim elemanlarının sahne aldığı konserde, Öğr. Gör. Ahmet Nedim Kilci’nin sözlü anlatımı ve Prof. Dr. N. Oya Levendoğlu, Prof. Dr. Ayna İsababayeva Apaydın, Doç. Dr. Nargiz Eminova, Öğr. Gör. Nihal Şengün, Öğr. Gör. Mehmet Ateş ile Öğr. Elm. Deniz Ertürk Duman’ın kurtuluş mücadelesinin ruhunu yansıtan müzikleriyle kurtuluş öyküsü dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Etkinlik, belge takdimi ve günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Kaynak: iha