Sağlık Bakanlığı, Çorum'da 91 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Yapılan duyuruya göre, 91 sürekli işçi kadrosu için alımlar yapılacak. Adaylar, belirlenen tarihler arasında İŞKUR'un elektronik platformu üzerinden başvurularını yapabilecek.

Sağlık sektöründe çalışmak isteyen Çorumlular, Sağlık Bakanlığı'nın kura yöntemiyle yapacağı 91 işçi alımı için başvurularını hazırlıyor. Elektrikçiden güvenlik görevlisine, temizlik görevlisinden klinik destek elemanına kadar çeşitli kadrolar için alımlar gerçekleştirilecek.

Ne Zaman Başvurulabilir?

Çorum'daki adaylar, 23 Şubat ile 27 Şubat tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi web sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sürekli işçi alımı için başvuru süreci ve detayları büyük bir merakla bekleniyordu.

Kura Çekimi Ne Zaman?

Adayların merakla beklediği kura çekimi, 18-19 Mart tarihleri arasında Ankara'da, Noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı'nın Çorum'daki alım yapacağı kadrolar arasında elektrikçi, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, inşaat boyacısı, marangoz, klinik destek elemanı, güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi pozisyonları bulunuyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı'nın Çorum'da yapacağı 91 işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınacak.

Başvurular, 23 Şubat-27 Şubat tarihlerinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden elektronik (çevrim içi) kullanıcı girişi yapılarak alınacak.

Kura çekimi Noter huzurunda 18-19 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacak. İŞKUR resmi sitesi Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı İlan Listesi üzerinden T.C. Kimlik No ve İŞKUR şifresiyle başvuruda bulunulabilecek. Başvuru linki: https://esube.iskur.gov.tr/ilan/saglikbakanligi/

Sağlık Bakanlığı'nın Çorum'da yapacağı Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımları şöyle:

1 Elektrikçi 

1 Isıtma ve sıhhi tesisatçı

2 İnşaat boyacısı

Düvenci Belde Belediye Başkanı Necmettin Yalçın mazbatasını aldı Düvenci Belde Belediye Başkanı Necmettin Yalçın mazbatasını aldı

1 Marangoz 

2 Klinik destek elemanı

21 Güvenlik görevlisi

63 Temizlik görevlisi olmak üzere toplam 91 işçi alacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)

Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.

Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (23/02/1984 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.