KIRŞEHİR(İHA)– Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Sağlık Hizmetleri Topluluğu, Hatay’da depremzede çocuklara yönelik faaliyet düzenledi.

Kırşehir’de 2 araçta 3 organizatör ve 23 Suriyeli düzensiz göçmen yakalandı Kırşehir’de 2 araçta 3 organizatör ve 23 Suriyeli düzensiz göçmen yakalandı

KAEÜ Öğrencileri, Antakya Mansurlu İlkokulu ve Anaokulu öğrencilerine hayırseverlerin de katkıları ile kırtasiye, kitap ve oyuncak yardımında bulundu. Okul ziyaretlerinin ardından Hatay merkezde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait Psikososyal Destek Merkezi’ne geçen topluluk, çocukların hoş vakit geçirmeleri ve afet sonrası yaşanan streslerinin etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli etkinlikler ve eğlenceli faaliyetler düzenlendi.

Faaliyetler esnasında telefonla görüntülü bağlanarak alandaki öğrencilere desteğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, “Sizler bu tür faaliyetler yaptıkça, Anadolu’daki çocuklara dokundukça bizler her daim arkanızda olacağız. Yeter ki sizler faaliyetlerinize devam edin, Ahilik esintisini ve rüzgarını inşallah bütün ülkemize yayın” ifadelerini kullanarak organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: iha