Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Anadolu Üniversitesinin ev sahipliği ve 12 paydaş üniversitenin iş birliği ile düzenlenecek İç Anadolu Kariyer Fuarı, bu yıl 28-29 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük kariyer fuarı olan İKAF’24’te öğrenci ve mezunlar Türkiye’nin alanında lider firmalarının iş ve staj imkanlarından yararlanma, yüzlerce şirketin yanı sıra kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek hem bilgi alabilecek hem de yeteneklerini sergileyebilecek.

İKAF’24 ile öğrenci ve mezunlar alanlarının önde gelen firmalarıyla buluşacak

Sahaya yabancı madde yağdı Sahaya yabancı madde yağdı

Geçtiğimiz yıl düzenlenen İKAF’23’e de ev sahipliği yapan ve gerek öğrenci ile mezunlardan gerekse katılımcı firma, kurum ve kuruluşlardan tam not alan Anadolu Üniversitesi, İç Anadolu Kariyer Fuarı 2024’e de ev sahipliği yapacak. Bir önceki fuarda yaklaşık 300 firma yer almış, onlarca özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşu İKAF’23 ile gençlerle buluşmuştu. Bunun yanı sıra on binlerce genç kariyer fuarına katılmış, 2 gün boyunca devam eden etkinlikler yoğun ilgi görmüş ve fuar çok verimli bulunmuştu. İKAF’24’te de hedef aynı başarıyı tekrarlayarak yetenekli gençlerin istihdamına önemli bir katkı sağlamak.

“İKAF’24 ile bölgenin en büyük fuarında iş dünyası ve öğrenciler bir araya gelecek”

İKAF’24’e ilişkin düşüncelerini paylaşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl başarıyla düzenlediğimiz İç Anadolu Kariyer Fuarı’nı bu yıl da biz düzenleyelim istedik. Bu önemli organizasyonu Üniversitemiz ve Eskişehir’imizde yapmak için çaba sarf ettik. Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek İKAF’24 Kariyer Fuarı için yine çok heyecanlıyız. 15’ten fazla üniversite ve on binlerce öğrenciye hitap eden bir fuar organizasyonu öğrenci şehri Eskişehir’imizde gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl yüzlerce firma yer almıştı bu yıl bu rakamın daha da artmasını bekliyoruz. Fuarda öğrencilerimiz meslek uzmanlarıyla bir araya gelecek. Bu anlamda bölgenin en büyük fuarına ev sahipliği yapmış olacağız. İKAF’24’ün paydaşları arasında, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri de yer alıyor. İç Anadolu Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları, Türkiye İş Kurumu Müdürlükleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri aynı zamanda fuarın etkin paydaşları arasında. Fuarda, işverenler üniversitelerin öğrenci ve mezunları ile iletişim kurma ve iş/staj olanaklarını değerlendirme imkanı bulacaklar. İş dünyası ve öğrenciler bölgemizin en büyük fuarı İKAF’24’te buluşacak.”

Öğrenci ve mezunlar İKAF’24 öncesinde yetenekkapisi.org adresini ziyaret edebilecek

28-29 Şubat 2024 tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde düzenlenecek olan İKAF’24 ile öğrenci ve mezunlar atölye/örnek olay çalışması, söyleşi, mülakat simülasyonu, film gösterimleri, konser, tiyatro gibi yüzlerce etkinliğe katılabilecek.

Fuara katılacak olan öğrencilerin ve mezunların öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği ’Yetenek Kapısı’na yetenekkapisi.org web adresinden üye olmaları gerekiyor. Öğrenciler ve mezunlar üye olduktan sonra fuar detaylarını, hangi işverenler ile görüşebileceklerini ve katılabilecekleri pek çok etkinliği Yetenek Kapısı’ndaki (www.yetenekkapisi.org) “Kariyer Fuarları” menüsünden inceleyebilecekler.