Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Sürmeli Festivali çerçevesinde Gastronomi Günleri’nde 15 bin vatandaşa Akdağmadeni salebi ikram edildi.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğal olarak ormanlık alanda yetişen ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretli ürün olarak tescillenen Akdağmadeni salebi, Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Sürmeli Festivali çerçevesinde Gastronomi Günleri’nde vatandaşın beğenisine sunuldu. İl dışında da çeşitli fuarlarda tanıtılan Akdağmadeni salebine, Gastronomi Günleri’nde de ilgi yoğun oldu. Akdağmadeni Belediyesi personeli Serhat Yolcu tarafından tanıtım standında yapılan salep için 3 günde 200 kilogram süt kullanılırken, yaklaşık 15 bin vatandaş ilçenin tescilli lezzeti olan Akdağmadeni salebini tatma imkanı buldu.

Yozgat’ta yolcu otobüsünde kaçak sigara ve alkol ele geçirildi Yozgat’ta yolcu otobüsünde kaçak sigara ve alkol ele geçirildi

Vatandaşlardan Ahmet Uyan, Gastronomi Günleri’nde Akdağmadeni salebini tatma imkanı bulduklarını söyleyerek, “Soğuk kış günlerinde Akdağmadeni salebi ile içimiz ısındı. Yozgat’ımıza özel bir lezzet ve herkese tavsiye ederim. Bu festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: iha