Fırıncıların aldığı karara karşı çıkan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, esnafı ikna ederek tekrar 10 TL’den satılmasını sağladı.

Çorum’da ekmek fiyatlarının açıklanmasının ardından Sungurlu’da fırıncılar Çorum tarifesine uyma kararı aldı. Çorum’da 200 gram ekmek 8 TL, 300 gram ekmek ise 12 TL oldu. Sungurlu’da daha önce 300 grama çıkarılan ekmek 10 TL’den satılıyordu. Fırıncılar, 23 Ocak Salı gününden itibaren 300 gram ekmeği 12 TL’den satma kararı aldı.

Çorum -Kırıkkale yolunda feci kaza! Hafif ticari araç devrildi: Yaralılar var Çorum -Kırıkkale yolunda feci kaza! Hafif ticari araç devrildi: Yaralılar var

HALK EKMEK KURULABİLİR

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ekmek zammı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu tutumun böyle devam etmesi halinde halkın menfaatine olan kararlar almaktan çekinmeyiz" diyerek Halk Ekmek'i tekrar kurma sinyali verdi. Geçtiğimiz aylarda yapılan zam ile 10 TL'ye çıkarılan ekmek fiyatlarının bugün yeniden güncellenerek 12 TL olduğunu söyleyen Şahiner, "Geçim sıkıntısı çeken halkımız ne yapsın? Asgari ücretle geçinen vatandaşımız daha maaşını bile almadan günlük hayatta kullandığı her şeye kat be kat zam geldi. Ekmek zammına Valiliğin, Kaymakamlığın, Ticaret ve Sanayi Odasının ve Esnaf Odalarının sessiz kalmaması gerekiyor. Eğer bu tutum böyle devam ederse halkımızın menfaatine olan kararlar almaktan çekinmeyiz. Bizim için asıl olan geçim sıkıntısı çeken ve alım gücü zorlaşan hemşehrilerimizdir" ifadelerini kullandı.

ZAM GERİ ÇEKİLDİ, EKMEK YENİDEN 10 TL OLDU

Sungurlu’da fırıncılar Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i kırmayarak, yapılan zammı geri çekti.

Fırıncılar, Çorum ekmek tarifesini uygulayacaklarını söyleyerek, 10 TL’ye satılan ekmeği yarından itibaren 12 TL satacaklarını açıkladı. Zaten zor durumda olan vatandaşın, bu zam ile birlikte daha çok sıkıntı çekeceğini beyan eden Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, zammı geri çekmeleri için fırıncı esnafıyla görüştü. 

Başkan Abdulkadir Şahiner’in talebi üzerine akşam saatlerinde tekrar toplanan fırıncı esnafı, Başkan Şahiner’in ricası üzerine 2 TL’lik zammı geri çektiklerini, ekmeği 10 TL’den satmaya devam edeceklerini bildirdiler.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner de, ricasını kırmayıp zammı geri çeken fırıncı esnafına teşekkür etti.