Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik ilçesine FIFA standardında futbol sahası kazandırıyor. 865 seyirci kapasiteli futbol sahasının inşaatı başladı.

Büyükşehir Belediyesi kentte spor alanında yaptığı yatırımlarını sürdürüyor. Spor altyapısını güçlendiren projeleri hayata geçiren Belediye, Canik ilçesinde de FIFA standardında futbol sahası inşa ediyor. İnşaat çalışmaları başlayan projede çalışmalar devam ediyor. 865 seyirci kapasiteli Canik Futbol Sahası projesi, sentetik futbol sahası, tribün alanı, kafe, antrenör odaları, soyunma odaları fitness salonu ve otoparktan oluşuyor.

Sivrisineklerle mücadelede ideal zaman Sivrisineklerle mücadelede ideal zaman

Proje ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Nurettin Özbey, “Samsun bir spor kenti. Büyükşehir Belediyesi olarak kentimize yeni spor tesisleri kazandırdık kazandırmaya da devam ediyoruz. Atakum ve İlkadım’ da birçok spor sahası inşa ettik. Canik ilçemizde de 865 kişi seyirci kapasiteli FIFA standartlarında profesyonel futbol maçlarının oynanabileceği, antrenmanlarını yapabileceği bir futbol sahası kazandırıyoruz. Yaklaşık bin 363 metrekare kapalı alana sahip bir tesis. Samsun için, Canik için mükemmel bir spor yatırımını gerçekleştiriyoruz” dedi.