İSTANBUL (AA) - Ernst & Young (EY) Türkiye'nin, gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla 11'inci kez düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması sonuçlandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmeyi ve kariyer fırsatlarını tanıtmayı amaçlayan EY Türkiye'nin düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması'nda birinciliği Gökdeniz Coşkunoğlu kazandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) iktisat eğitimine devam eden Coşkunoğlu, küresel çapta gerçekleşecek "EY Yılın Genç Vergi Profesyoneli (EY Young Tax Professional of the Year)" yarışmasında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı ve aynı zamanda 10 bin TL'lik para ödülünün sahibi oldu.

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışması'nın ikincisi, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Bölümü öğrencisi Muhammed Ali Çiçek olurken, yarışmanın üçüncülüğünü Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü öğrencisi Alper Çetin ile Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Sude Evkuran paylaştı.

EY Türkiye Vergi Maratonu Yarışmasının jürisinde, EY Türkiye Vergi Bölümü Başkanı Erkan Baykuş, EY Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı ve Uluslararası Vergilendirme Hizmetleri Lideri Ateş Konca, EY Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı Elif Akkaranfil, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Billur Yaltı ve Turkcell Vergi Grubu Başkanı Arzu Canik yer aldı.

- "Gençlerin gösterdiği yoğun ilgi bizi çok mutlu etti"

Açıklamada görüşlerine yer verilen EY Türkiye Vergi Bölümü Şirket Ortağı, Uluslararası Vergilendirme Hizmetleri Lideri Ateş Konca, EY Türkiye olarak, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri yarışmayı bu yıl da düzenledikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.

Konca, "Vergi alanında kariyer hedefleyen gençlerin gösterdiği yoğun ilgi bizi çok mutlu etti. Günümüzün hızla değişen dünyasında vergi alanı da hızla dönüşüyor. Bu sebeple bu alana ilgi gösteren genç yeteneklerin yenilikçi projelerini dinlemek bizi çok heyecanlandırdı. İnanıyorum ki her biri ileride birçok başarıya imza atacak. Yarışmada birinciliği kazanan Gökdeniz Coşkunoğlu'nu tebrik ediyor, küresel çapta düzenlenecek 'EY Young Tax Professional of the Year' yarışmasında başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yılmaz: "Kamuda ücret reformu şart olmuştur" Yılmaz: "Kamuda ücret reformu şart olmuştur"

20'den fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşen "EY Young Tax Professional of the Year" finaline farklı bilgi birikimi ve tecrübelere sahip uluslararası genç vergi profesyonelleri katılıyor. Bu açıdan yarışma, katılımcılar için farklı kültürlerle tanışma, vaka analizleri ve mülakatlar ile deneyim kazanma fırsatı sunuyor.

Kaynak: aa