Uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index 2024 Dünya Bilim İnsanları Sıralaması (World Scientist and University Rankings 2024) sonuçları açıklandı. Listeye Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden (KMÜ) 107 bilim insanı girdi.

Uluslararası Yükseköğretim Derecelendirme kuruluşu AD Scientific Index’in 219 ülkeden yaklaşık 1,4 milyon bilim insanı ve 22 bin 635 üniversiteyi değerlendirdiği ‘Dünya Bilim İnsanları Sıralamasına Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden 107 akademisyen girmeyi başardı. En çok atıf alan ve en yüksek h index’ine sahip akademisyenleri gösteren listeye giren KMÜ’lü Dr. Öğretim Üyesi Sinan Sağır, Doç. Dr. Osman Ağar, Prof. Dr. Savaş Sönmezoğlu, Prof. Dr. Faruk Özel, Prof. Dr. İbrahim Yılmaz, Doç. Dr. Kadir Sabancı, Prof. Dr. Uğur Köklü, Prof. Dr. Nejla Canbulat Şahiner, Prof. Dr. Gökhan Sadi ve Dr. Öğretim Üyesi Yasin Uzun ise 107 kişi arasında ilk 10’da yer aldı.

Motosikletin otomobile çarpma anı kamerada Motosikletin otomobile çarpma anı kamerada

2024 Dünya Bilim İnsanları Sıralamasının açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, "Üniversitemiz akademik başarıları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Üretkenlikleri ve başarıları ile göğsümüzü kabartan tüm akademisyenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.