Çorum'un nefes kesen doğal güzellikleri arasında yer alan Aksu Tabiat Parkı, Kargı ilçesinden sadece 19 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Doğanın kucağında huzur arayanlar için mükemmel bir kaçış noktası olan bu park, sarıçam, karaçam ve göknar gibi asil ağaçlarla süslenmiş ormanları ve rengarenk otsu bitkileriyle göz kamaştırıyor.

Çorum'da doğaseverlerin yeni gözdesi olan Aksu Tabiat Parkı, Kargı ilçesine 19 kilometre uzaklıkta ve İstanbul-Sinop karayolu üzerinde yer alıyor. Bu büyülü alan, 68 hektar'lık Aksu Göleti ile dinlenmek ve doğa sporlarına katılmak isteyenlere eşsiz fırsatlar sunuyor. Sessizliğin ve huzurun hüküm sürdüğü bu park, keşfedilmeyi bekliyor.

Çorum'un nefes kesen doğal güzellikleri arasında yer alan Kargı ilçesinden sadece 19 kilometre uzaklıkta saklı bir cennet bulunuyor: Aksu Tabiat Parkı. Bu doğa harikası, yeşilin ve mavinin kucaklaştığı, ziyaretçilerini hayran bırakacak bir güzelliğe sahip.

Çorum'un Kargı ilçesine 19 kilometre uzaklıkta ve İstanbul-Sinop karayolu üzerinde yer alan Aksu Tabiat Parkı, doğa severlerin yeni gözdesi.

Bu büyülü alanın ortalama 1450 metreyi bulan yüksekliği, adeta bir doğal orman müzesi olmasını sağlıyor. Sarıçam, karaçam, göknar gibi asil ağaçlar ve rengarenk otsu bitkilerin süslediği park, biyoçeşitlilik tablosu gibi. Sessizliğin ve huzurun hüküm sürdüğü bu ormanda, kızılgeyik, karaca, vaşak gibi ender görülen yaban hayvanları da misafir ediyor. Fotoğrafçılar ve hayvan gözlemcileri için ideal bir ortam sunan bu park, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin yeni adresi olmaya oluyor.

Göz alabildiğine uzanan yeşilin mavi ile buluştuğu eşsiz gölet

Kargı Belediye Başkanı Dereli, Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı seçimine katıldı Kargı Belediye Başkanı Dereli, Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı seçimine katıldı

Tabiat parkının yıldızı kuşkusuz 68 hektar'lık Aksu Göleti. Göz alabildiğine uzanan yeşilin mavi ile buluştuğu bu eşsiz gölet, bölgenin peyzaj değerini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda dinlenmek ve doğa sporlarına katılmak isteyenler için benzersiz bir fırsat sunuyor.

Parkın içinde yer alan 68 hektar'lık Aksu Göleti, eşsiz bir peyzaj değeri oluşturuyor. Bu gölet ve çevresi, hem dinlenmek hem de çeşitli doğa sporlarına katılmak isteyenler için harika bir fırsat sunuyor.

Görkemli ağaçları, eşsiz yaban hayatı...

2021 yılında tabiat parkı olarak tescil edilen Aksu Tabiat Parkı, Çorum'un ekoturizm potansiyelini arttırıyor. Yerli ve yabancı turistlerin keşfedeceği bu yeşil cennet, bölgenin turistik çeşitliliğine ve cazibesine katkı sağlıyor.

Görkemli ağaçları, eşsiz yaban hayatı ve huzur veren göleti ile Aksu Tabiat Parkı, doğaseverlerin keşfetmek için sabırsızlandığı bir yer olacak. Çorum'a gelenlerin uğramadan geçmemesi gereken bu tabiat parkı, herkesi doğa ile iç içe olmaya davet ediyor.

Aksu Tabiat Parkı, doğanın muhteşem güzelliğini keşfetmek isteyenler için bekliyor. Kendinizi bu eşsiz doğa parçasının büyüsüne bırakın, doğanın ritmini dinleyin ve hayatın tadını çıkarın. 

Editör: Kubilay Olcan