İSTANBUL (AA) - Doğa Koleji'nin bağımsız anaokulu markası "Doğa Mini", Çamlıca kampüsü için tanıtım yapıldı.

Kolejden yapılan açıklamaya göre tanıtım, ilkokula hazırlık etkinliklerinden program dahilinde yararlanmak ve marka gücüne güç katmak isteyen eğitim yatırımcılarıyla 25 Nisan'da gerçekleştirildi.

Anaokulu, kolejin akademik koordinatörlerinin ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin katkılarıyla ürettiği program ve etkinliklerini, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde, yüzlerce anaokulunda binlerce çocukla buluşturmayı hedefliyor. Lisanslı anaokulu olarak kolejin marka gücüne ortak olmanın yanı sıra eğitim programı ve materyali işbirliği de bulunuyor

Anaokulunun çok çok yönlü İngilizce eğitim programı, düşünmenin doğası, ekoloji, deneylerle bilim atölyesi gibi koleje özgü çeşitli içerik ve materyallerden oluşan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı programları bulunuyor. Programlar, çocukların gelişimine katkıda bulunmak ve öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek için eğitim yatırımcılarına fırsatlar sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, Cumhuriyet'in 100. yılında en değerli yatırımın çocuklara yapılacağını belirterek, "Bugün eğitimdeki 2 dev markamız Doğa Koleji ve İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle inovatif, modern ve teknolojik bir eğitim ekolünün doğumuna şahit oluyoruz. Doğa Mini, Doğa ailemize hoş geldi." ifadelerini kullandı.

Altınyıldız ihracatta rekora gidiyor Altınyıldız ihracatta rekora gidiyor

Kolejin eğitime yön veren gücü ve etkisinin muazzam olduğuna dikkati çeken Can, "36 ilde 100'den fazla kampüste her yaştan 70 bine yakın öğrenci bu gücün birer temsilcisi. Hemen belirtmek gerekir ki sektöre yaptığımız akademik katkı ve sağladığımız istihdam da cabası. Okul öncesinde sağlam atılan temeller, ileride insanlığa, ülkemize, cumhuriyetimize büyük katkılar sağlayacak, geleceğimizin de temelleri olacaktır. Doğa'da araştırmaya dayalı, çocuğun çok yönlü gelişimini temel alarak fen bilimleri, matematik, düşünce yeteneği, sosyal bilimler, yabancı dil ve performans modüllerinden oluşan bir program uygulanıyor. Doğa Mini markamızla bu sürdürülebilir, yenilikçi okul öncesi eğitim modelimizi lisanslı butik anaokullarımızla paylaşıyor, Doğa'nın gücüne güç katıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Doğa Koleji Lisanslı Okullardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Aydın ise Cumhuriyet'i yaşatacak ve yüceltecek bireylerin mutlu çocukluktan, çağdaş ve yenilikçi eğitimden yetişeceğini kaydederek, "Türkiye'de okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmeyi, okullaşma oranının artmasına katkı sağlamayı, okul öncesi dönemde eğitim niteliğini geliştirmeyi hedefliyoruz. Okul öncesi eğitimde inovasyonun öncülerinden biri olacak.” değerlendirmesinde bulundu.
Kaynak: aa