İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Ertekin, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde teşkilat yöneticileri ile birlikte sahada çalışmalarını sürdürüyor. Ertekin, 9 ilke, 19 proje ile yola çıktıklarını açıkladı.

MHP heyetinden Başkan Er’e ziyaret MHP heyetinden Başkan Er’e ziyaret

9 ilke 19 proje ile yola çıktığını belirten Ertekin, önceliklerinin şehir içi trafik problemine çözüm üretmek olacağını vurguladı.

Bazı projelerini paylaşan Ertekin, 10 adet kreş yapılarak hizmete sunulacağını, anaokulu ve ilköğretim öğrencilerinin yemek ihtiyacının belediye tarafından karşılanacağını, her biri 350 m2 5 bin adet arsa üretileceğini ifade etti. Ertekin, "Şehrimizin muhtelif yerlerinde alt yapısı belediyemizce hazırlanan her biri 350 m2 büyüklüğünde 5 bin adet arsa üretilecek. Proje belediyemizce hazırlanan, tek katlı evlerden oluşacak arsalar öncelikle arsa ve evi olmayanlara satışı yapılacak. 10 yıl taksitli olarak tahsisi yapılacak arsalar yine 10 yıl süresince satışı yapılmayacak "dedi.

Ertekin, ekonomik problemler nedeniyle ciddi sorun yaşayan dar gelirliler ve dezavantajlı kesimlere destek verileceğini sözlerine ekledi.