Çorum'da yaşanan TOKİ Slimkent konut teslimat sorunları, yıllardır vatandaşların ve hak sahiplerinin sabrını test ediyor. Yapımına 7 yıl önce başlanan ve hala tamamlanamayan Çorum Slimkent TOKİ konutları, birçok vatandaşı mağdur ediyor.

Çorum'da 2024 Ramazan Bayramı Namaz saati belli oldu! Çorum'da 2024 Ramazan Bayramı Namaz saati belli oldu!

7 Yıl Sonra Hala Tam Teslimat Yok

Kuruçay bölgesinde inşa edilen ve 36 bloktan oluşan Slimkent TOKİ konutları, 7 yıl önce yapımına başlandı. Ancak, projeden daire sahibi olanların büyük bir kısmı hala evlerine kavuşabilmiş değil. 2023 Genel Seçimlerinden önce, projenin sadece yüzde 20'si tamamlanarak vatandaşlara teslim edilebilmişti.

Mehmet Tahtasız Ne Dedi?

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, "7 yıl sonra tamamını bile teslim edemediğiniz sadece %20'sini teslim ettiğiniz TOKİ evlerinin eksikleri bitmediği için emeklilerimiz yıllardır hayalini kurdukları TOKİ evlerine bir türlü kavuşamıyorlar. TOKİ mağdurları iktidardan evlerinin teslim edilmesini bekliyor." ifadelerini kullandı. Bu durum, TOKİ'nin projelerinde yaşanan gecikmelerin ve eksikliklerin bir kez daha gündeme gelmesine neden oldu.

TOKİ Mağdurlarının Sesini Kim Duyacak?

Çorum Slimkent TOKİ konutları mağdurları, yıllardır devam eden bu bekleyişin sona ermesini umut ediyor. Projede yaşanan gecikmeler ve teslimat sorunları vatandaşların hak ettikleri yaşam alanlarına ne zaman kavuşacaklarını dair soruları yeniden gündeme getiriyor.