TOBB Çorum Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Çorum’da üreten kadınlara destek olmak amacıyla düzenlenen projede HİTİTSEM ile e-ticaret, ürün fotoğrafçılığı, sosyal medya yönetimi ve pazarlama eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve katılım belgesi alan kadınlar, el emeği ile yaptıkları ürünleri tüketici buluşturdu.

AHLpark AVM Kioks alanında açılan sergi yoğun ilgi gördü.

Çorum'un görülmesi gereken doğa harikası: Budaközü Vadisi Çorum'un görülmesi gereken doğa harikası: Budaközü Vadisi

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çorum Kadın Girişimciler Kurulu tarafından’ “Üreten Kadın Girişimciler Pazar Yeri Projesi” kapsamında AHLPARK AVM kiosk alanında projeye katılan kadınlar tarafından yapılan ürünlerin yer aldığı satış stantların açılışını; Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç Girişimler Kurulunda Başkanı Mehmet Fatih Altan ve misafirler gerçekleştirdi.

TSO Başkanı Başaranhıncal; “En hayırlı ve tatlı kazanç, insanın el emeği, göz nuru, alın teri ile kazandığı rızıktır. Hayırlı satı pazarlarınız olsun. Başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Üreten Kadınlarımızın daima yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

​​​​

Belediye Başkanı Aşgın ise “Çorum'umuzun çalışkan, üretken ve maharetli girişimci kadınlarının yer aldığı projede emeği geçenleri gönülden tebrik ediyor; tüm emekçi kadınlarımıza hayırlı kazançlar ve başarılar diliyorum” dedi.

​​​​​​

TOBB Çorum Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı, Arabica Coffee House Çorum Şubesi İşletmecisi, ihracatçı Zeynep Çenesiz Yarımca, “Topluma bir şeyler verebilmek için bir aradayız. Burada el elemeği ile yaptıkları eserleri satıla sunarak aile bütçelerine katkı yapmaktadırlar. Bizler burada birbirimize destek olmaya, bir şeyler üretmeye çaba sarf ediyoruz. Öznemiz kadın ama hitap ettiğimiz kesim çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm toplumu kapsayacak. Herkesin fikrine açığız. Enerjilerimizi güzel hizmetler yapma çabası içerisinde gayret gösteriyoruz. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Yönetimi’nin de desteğiyle Çorum adına yeni dönemde de iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum ve ayrıca Sayın Başkanımız Çetin Başaranhıncal’a ve Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sergi ve satış alanı 26 Kasım Pazar günü 22.00’ye kadar ziyarete açık kalacak.