43 ilin geçiş noktasında bayram trafiği: Araç sayısı 80 bine fırladı! 43 ilin geçiş noktasında bayram trafiği: Araç sayısı 80 bine fırladı!

Çorum Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Çorum İl Jandarma Komutanlığına ziyaret düzenlendi.

Öğrencilere komutanlık binası gezdirilirken, Olay Yeri İnceleme, Çevre Doğa ve Hayvan Koruma Tim Aracı (HAYDİ), hakkında bilgi alan öğrencilerde, ayrıca trafik ve asayiş timlerince araç ve malzeme tanıtımı yapılarak Jandarma Genel Komutanlığının icra ettiği faaliyetlere ilişkin sunum yapıldı. Öğrenciler iz takip, uyuşturucu ve bomba arama köpekleri ile yapılan gösteriyi ilgi ile izlendi. Öğrencilere çocuklar için hazırlanmış olan “Tim Jandarma” çizgi filmi izletilerek çeşitli hediyeler veridi.

Öğrencileri bilgilendiren İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Naim Çetinkaya, şehit aileleri ve gazilerine destek için kurulan Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı’na (TSKDV) yaptıkları bağışla farkındalık örneği sergileyen Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Öğretmeni Veyis Yurtel ve 4/B sınıfı öğrencilerine teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi