Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi ile Şekerbank TAŞ arasında, üyelerin Tarımsal kredi ve hasat kart ihtiyaçlarının Şekerbank TAŞ tarafından karşılanması ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Çorum'da ele geçirilen kaçak av tüfekleri ihaleyle satışa sunuluyor! Çorum'da ele geçirilen kaçak av tüfekleri ihaleyle satışa sunuluyor!

İmza töreninde Kooperatif adına Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pehlivan, Kooperatif Müdürü Cavit Temiz ve Muhasebe Müdürü Ethem Ünlü ile Şekerbank TAŞ adına Karadeniz Bölge Müdürü Aykut Taşlık, Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Aktan Demir, Çorum Şube Müdürü Muhammet Şanlıtürk, Tarım bankacılığı personelleri Burak Aydın ve Cem Burak Şimşek hazır bulundu.

İmzalanan protokol kapsamında kooperatif üyeleri, Kooperatif şubelerinden karşılayacakları her türlü ihtiyaçlarını Şekerbank Hasat Kart ile 5 ay sonra faizsiz ödeyebilecekleri, isterlerse uygun faiz koşulları ile 1 yıla kadar erteleyebilecekleri belirtildi.

Yine sadece kooperatif üyeleri için geçerli %10 indirimli uygun faiz oranları ve şartları ile büyükbaş süt hayvancılığı yapan üyelere hayvan alımı için kullandırılacak krediler azami 5 yıl vadeli ve yılda bir ödemeli, tarımsal girdi (yem, zirai ilaç, gübre, tohum, mazot vs.) ihtiyaçlarının karşılanması için kullandırılacak krediler ise azami 2 yıl vadeli ve yılda bir ödemeli olacağına dikkat çekildi.