AK Parti’nin Çorum’daki Belediye Başkan Adayları yakında belli olacak. AK Parti belediye başkan adayları isim listesi son halini aldı.

Çorum AK Parti belediye başkan adayları isim listesi, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte merak konusu oldu. AK Parti 2024 yerel seçimlerinde aday adaylık başvuru sürecini tamamladı. Temayül yoklaması sonrası Çorum AK Parti’nin seçimlere hangi adaylarla gireceği çok yakında belli olacak.

AK Parti Genel Merkezi listelere son şeklini vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti’de de Çorum Belediye Başkanlığı için aday adaylığı süreci tamamlandı. 22 Kasım itibariyle aday adaylığı başvuruları sona erdi. Başvuruların ardından 26 Kasım Pazar günü ise temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklaması sonrası AK Parti Çorum belediye başkan adayları 2024 listesi merak edilmeye başlandı. 

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Ankara’da temayül yoklaması sürecine ilişkin açıklama yaptı. Belediye başkanlığına aday olmak isteyen memurlar için son istifa tarihinin 1 Aralık olduğunu hatırlatan Yavuz, “Şu ana kadar sisteme giriş yapanların sayısı 8 bini aştı. Çok daha fazlasıyla müracaat olacak ve 10 binleri, belki 20 bin, 30 bini aşan bir şekilde aday müracaatının söz konusu olduğu bir tablo karşımıza çıkacak” dedi.

Yavuz, partideki aday belirleme sürecinin sürdüğünü, son kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık yaptığı komisyonun vereceğini söyledi. AK Parti'de adayların 15 Aralık'tan itibaren netleşmesi bekleniyor.
İşte Çorum AK Parti merkez ve ilçe belediye başkan aday adayları listesi:

AK PARTİ ÇORUM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI İSİM LİSTESİ:

Muzaffer Külcü, Zeki Gül, Muhsin Dere, Hüseyin Çalışkan, Yasemin Çabuk, Mustafa Malkoç, Ercan Daşdan, Reşit Keleş

ALACA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

Aşkan Ürkündaş: “Saadet Partisi 2029 vizyonu ile destan yazacak” Aşkan Ürkündaş: “Saadet Partisi 2029 vizyonu ile destan yazacak”

Vedat Mutlu

BAYAT BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Ahmet Bahadır Ünlü, Harun Uysal, Mehmet Duymuş, Sait Kaymaz, Selahattin Aslantaş

BOĞAZKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Adem Özel, Selim Gencer, Mehmet Bahçecioğlu

DODURGA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI:

Yusuf Bülbül

İSKİLİP BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Hasan Hüseyin Demircan, Mustafa Topal, Gürsel Koca, İsmail Çizikci, Şemsettin Şahin, Coşkun Akkoca, Fehmi Yağlı, Hasan Mert.

KARGI BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Nevzat Dingil, Cahit Arpa, Mustafa Kemal Akpınar, Metin Mutluay

MECİTÖZÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Oğuzhan Şengül, Mehmet Seçgel, Sağlık Karakaş

ORTAKÖY BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Ramazan Öncül, Tufan Uzunçarşı

OSMANCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Osman Sivritepe, Hamza Karataş, Halit Daştanbek, Mustafa Çatal, Erol Özdemir, Muhittin Keskin, Hakkı Güngör, Emin Serdar Kurşun

SUNGURLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Ömer Tök, İlyas Özkan

UĞURLUDAĞ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Mehmet İpek, Karanfil Uyar