AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı Nuh Aluç, Organize Sanayi Bölgesinde ki (OSB) yatırımların Sungurlu için çok değerli ve önemli olduğunu anlattı. 

İlçe Başkanı Nuh Aluç, beraberinde yönetim kurulu ile Çarşıbaşı Cami cemaatiyle sabah namazında buluştu. Ardından namaz çıkışında cemaate çorba ikramında bulundu. Aluç, yine beraberinde cemaat ile birlikte Organize Sanayi Bölgesine (OSB) giderek, burada yapılan fabrikalar ve çalışmaları anlattı. 

Muhsin Dere'den Sungurlu’nun geleceğine dokunan ziyaretler Muhsin Dere'den Sungurlu’nun geleceğine dokunan ziyaretler

“İNSANLARIMIZIN KARNI TOK SIRTI PEK OLACAK”

OSB’de ki yatırımların Sungurlu için çok değerli ve önemli olduğunu anlatan Nuh Aluç, “Yıllardan beridir atıl durumda bulunan OSB’mize bir el dokundu ve böyle muhteşem bir değişim oldu. Burada Sungurlu'dan yerli firmalarımız var faaliyette olan. 42 tane daha fabrikamız için baharda kazma vurulacak inşallah. Burası savunma sanayi bölümü, barut, fişek ve kapsül fabrikalarının bulunduğu alan. Şubat ayında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açılışını yapacak. Bu fabrikalarımız açılınca insanlarımızın karnı tok sırtı pek olacak bundan sonra. 

ARTIK GÖÇ ALAN BİR İLÇE OLACAĞIZ 

Bu fabrikalarda binlerce insanımız çalışacak. Buraya yine meslek lisesi yapılacak, meslek lisesinde okuyan öğrenciler iş garantili olacak. Göç veren değil artık göç alan bir ilçe olacağız. Çok yakın artık bitti bitecek. Yalnız ilçemizin konut problemi var, bu konut problemini çözmemiz için ilçemizi tekrar AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırmamız lazım. Buraya aldığımız göçü burada ikamet ettirirsek bizlerde ilçe halkımızda faydalanmış olur. Güçlü bir şekilde AK Parti Belediyesini kazanırsak Sungurlu'muzda her şey daha güzel olacak. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.