Vali Zülkif Dağlı, Bayat ve Uğurludağ ziyaretleri çerçevesinde şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti. İl olarak Bayat ilçesinde yaşayan şehit Cemal Ünlü’nün ailesini ziyaret eden Dağlı, Uğurludağ ilçesinde ise Kore Gazisi Ahmet Topal’ı ziyaret etti.

İzmir EXPO 2026’ya hazırlanıyor İzmir EXPO 2026’ya hazırlanıyor

Ülkemizin her karış toprağında şehit kanı olduğunun altını çizen Vali Dağlı, “Ecdadımız vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için her türlü zorluğa göğüs gererek, canları pahasına mücadele etmişlerdir. Aziz milletimiz binlerce şehit ve bir o kadar da gazi vermiş, esareti asla kabul etmemiştir. Bugün bizlere düşen görev maziden ders alarak geleceğimizi belirleyip her geçen gün daha da güçlü olmak için çalışmak ve üzerinde yaşadığımız bu vatanın, şehit ve gazilerimizin bizlere emaneti olduğunu unutmamaktır” dedi.

Ziyaretlerde Bayat Kaymakamı Seher Söyler, Uğurludağ Kaymakamı Mehmet Buğra Katırcı, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Naim Çetinkaya ve İl Emniyet Müdürü Arif Pehlivan hazır bulundu.