Çocuklar 'sürdürülebilir yaşam alanları' için kodladı Çocuklar 'sürdürülebilir yaşam alanları' için kodladı

Çorum Valisi Zülkif Dağlı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj paylaştı.

Vali Dağlı, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; emeğin, alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgeleştiği gündür.En kutsal kazanç; alın teri ile kazanılan, helal kazançtır. Bizler, insana değer veren, emeğe saygı duyan işçinin, emekçinin hakkını, alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız” dedi.

Dağlı,“Ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve ekonomide belirlenen hedeflere ulaşılmasında işçi ve emekçilerimizin katkıları büyük önem taşır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, devletimizin önem ve öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır” ifadelerine yer verdi.

“Bu anlamlı günün barış, kardeşlik ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyor, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde huzurlu bir şekilde kutlanmasını temenni ediyorum” diyen Dağlı, “Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayan tüm işçi kardeşlerimizin "Emek ve Dayanışma Günü" nü kutluyor; aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hayat diliyorum” dedi.

Editör: Haber Merkezi