Yapılan görüşmede, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Samsun Üniversitesi ev sahipliğinde, 8 üniversitenin desteği ile “100 Yıllık Mirası Geleceğe Taşı” etkinliği Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF2024) 10-11 Ocak 2024 tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirileceği belirtildi.

Samsun Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin “Yetenek Her Yerde” mottosuyla başlatılacak olan “Bölgesel kariyer Fuarları” kapsamında OKAF’24, Hitit Üniversitemiz, Amasya Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin yanı sıra bölgede faaliyet gösteren işveren firmalar yer alacak.

Türk enerji şirketi Karpowership, 4 kıtada elektrik üretimi gerçekleştiriyor Türk enerji şirketi Karpowership, 4 kıtada elektrik üretimi gerçekleştiriyor

Firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş/staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alma imkanına sahip olacak olan öğrenciler ve mezunlar ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına, akademi-sektör iş birliğine, kariyer konuşmalarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak görüşmelere katılma şansına sahip olacaklardır” dedi.

Çetin Başaranhıncal ise, "Çağdaş ve modern bir eğitim anlayışı içerisinde gençlerimizin yetişmesi için yapılan tüm çalışmaları destelemek bizler için önemlidir. Gençlere yönelik yatırım ve projeler konusunda sizlerin görüşlerini de almanın, doğru yolu bulmamız, ortak akılla hareket etmemiz açısından gerekli olduğuna inanıyorum. Her zaman yeni önerilere ve fikirlere açığız. Gençlerimiz iş dünyasının geleceğe yönelik vizyonu, şehrimizin ve bölgemizin ekonomik ve sosyal yapılanmasında kilit bir rol oynuyor. Onların enerjisi, yaratıcılığı ve yenilikçi bakış açıları, Çorum'umuzun ve bölgemizin ekonomik potansiyelini daha da güçlendireceklerine inancımız sonsuz. Bu minvalde hareket eden tüm gençlerimizin gelişimine katkı sunmak bizlerin asli görevidir. Sayın Samsun Üniversitesi Rektör yardımcılarımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Samsun Üniversitesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin ve Prof. Dr. Selahattin Kaynak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal’a ilgi, alaka ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.