Çorum Belediyesi’nin 2023 yılında ÖSYM veya AÖF aracılığıyla gerçekleştirilen görevde yükselme sınavında ‘Sosyolog’ unvan ihdasına ilişkin itiraz edilen habere, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü’den itiraz geldi.

Çorum İl Genel Meclisi'nin ikinci toplantısından önemli kararlar çıktı! İşte Vilayetler ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği temsilcileri belli oldu Çorum İl Genel Meclisi'nin ikinci toplantısından önemli kararlar çıktı! İşte Vilayetler ve Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği temsilcileri belli oldu

Kısa süre önce yapılan 2023 yılı Görevde Yükselme Sınavı  ‘Sosyolog’ unvanının yazılı sınavı en yüksek olan adaylara ihdas edilmediğine yönelik bilgiye itiraz eden Çöplü, “2023 yılında Çorum Belediyesi olarak Zabıta ve  İtfaiye Müdürlüğü ile Sosyolog unvanlarına hem yazılı sınav puanları hem de komisyon puanları ile değerlendirilerek unvan verildi.

Haberinizde sadece sosyolog unvanı için sıralama değişikliği yapıldığı belirtiliyor. İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü ile sosyolog unvanları için hem yazılı sınav hem de komisyon puanlamaları değerlendirilerek sıralamalarda değişiklik yapıldı” dedi.