31 Mart Yerel İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakından belediye meclis üyesi seçilen Av. Ali Beyaz, Çorum Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği görevine getirildi.

Emniyet Müdürü Ahmet Sula'dan Çorumlu gençlere hayat dersi gibi konferans Emniyet Müdürü Ahmet Sula'dan Çorumlu gençlere hayat dersi gibi konferans

2024-2029 yılı Çorum Belediye Meclisi ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Kur’an tilavetinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yoklamaya geçildi. 

Gündem dışı konuşmaların ardından 1. Meclis Başkan Vekili ve 2. Meclis Başkanvekili ile 2 katip Üye ve 2 Yedek Katip Üye seçimine geçildi. 

Yapılan seçimin ardından Ali Beyaz birinci Ertuğrul Eren ise ikinci başkan vekili seçilirken Katip Üyeliklere Selim Güloğlu ve Semra Akyüz Özdağ seçildi. 

Kapalı zarf usülü encümen üyesi seçimine geçilen toplantıda Kenan Özüyağlı, Emre Daşdemir, Ahmet Yağmur Çırak seçilerek yeni dönemin encümen üyesi oldu. 

Toplantıda Denetim Komisyonu Üyelerinin seçimine geçildi. 

Kapalı zarf usulü yapılan Denetim Komisyonu Üyelerinin seçiminin ardından Ertuğrul Eren, Mücahit Keskin, Aslan Kaynar, Nazik Bulut, Doğan Öksüz Denetim Komisyonu Üyeliğine seçildi. 

Encümen üyelerinin de belirlenmesinin ardından toplantıda açık oylamayla diğer komisyon üyeleri seçildi.

Editör: Haber Merkezi