Bariyerlere çarpan otomobilin motoru yerinden fırladı: 4 yaralı Bariyerlere çarpan otomobilin motoru yerinden fırladı: 4 yaralı

Konya’nın Beyşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) mobil ekipleri, kanserde erken teşhisle hayat kurtarmak için mahalle mahalle geziyor.

Beyşehir ilçesinde KETEM mobil ekipleri, kanserde erken teşhisle hayat kurtarmak için vatandaşları ücretsiz sağlık ve kanser taramasından geçiriyor. “Kansersiz yaşam” için yılın büyük bölümünde çalışma yürüten ekipler, “sağlık için bir adım at, erken teşhisle geleceğini koru” sloganıyla risk grubunda yer alanları belirleyerek kanser taramasına yönlendirmek için yola koyuluyor. İlçe merkezinin yanı sıra dış mahallelerde ikamet eden vatandaşlara da ulaşan ekipler, yerleşim merkezlerinde hemşireler tarafından kendi kendilerine muayene yöntemiyle ilgili bilgilendirilen risk grubundaki kişileri, tahsis edilen araçlarla ilçe merkezinde Devlet Hastanesine getirip kontrollerini gerçekleştiriyor. Ekipler, meme, rahim ağzı, bağırsak kanseri gibi hastalıklara ilişkin bilgilendirmelerde de bulunurken, taramaları yapılan ve durumlarından şüphelenilen kişiler hastaneye sevk ediliyor. Bu kapsamda, ekiplerin son mesai yaptıkları yerleşim merkezleri Üzümlü, Gölkaşı, Emen ve Esence mahalleleri oldu.