Beşiktaş’ta gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda oy kullanma işlemi başladı. Akatlar Spor Kompleksi’nde yapılan seçimli genel kurulda Başkan adayları Serdal Adalı ve Hasan Arat’ın yaptığı konuşmaların ardından siyah-beyazlı kongre üyeleri oy vermeye başladı.

21 bin 219 kongre üyesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede başkan adayı Hasan Arat turuncu oy pusulasını kullanırken, Serdal Adalı için ise beyaz oy pusulası kullanılacak. Seçilen aday, siyah-beyazlı kulübün 35. başkanı olacak.

Kongrede saat 17.00 itibarıyla kapılar kapanacak.

SALON DIŞINDA METRELERCE KUYRUK

Akatlar'daki salonu dolduran kalabalığın yanı sıra salon dışında da 1 kilometreye varan kuyruk oluştu. Üyeler, oy kullanmak için sıranın gelmesini bekliyor.  Salonda oluşan kalabalık sebebiyle giriş çıkışlar ise yavaşlatıldı.

Başkan adaylarından Serdal Adalı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Bu durum bizim son rezilliğimiz olacak"

Seçimi kazanmaları halinde bir sonraki organizasyonun farklı bir yerde yapılacağını söyleyen Adalı, "Bizim başkanlığımız döneminde organizasyonlarımızı stadyumda veya başka bir yerde yapacağız fakat burada yapmayacağız. Bu durum bizim son rezilliğimiz olacak. Tüm genel kurul üyelerimizden de özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Akatlar Spor Kompleksi’nde oluşan yoğunluk sebebiyle Başkan adaylarından Hasan Arat da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Sakın geri dönmeyin"

Tarihi kongrelerden birinin yaşandığını dile getiren Arat, "23 yıllık düzenin bu nedenle son bulması lazım. Beşiktaş camiasına bunu layık görenler, burayı yönetemezler. Beşiktaş camiası bu şekilde beklemeyi hak etmiyor. Herkes sabırlı olsun. Dışarıda 1.5 kilometreye uzanan kuyruklar var. Sakın bırakıp gitmeyin. Zaten istenen buydu. Lütfen mücadele edin. Biraz daha bekleyin. Çok haklısınız ama bir daha Beşiktaş'ta böyle bir şey olmayacak. Dün bu yönetimi alkışlayanlar bugün şimdi ne diyecekler. Bekleyin, oyunuzu kullanın. Sakın geri dönmeyin" ifadelerini kullandı.

"Biz bu işi değiştirmeye geldik"

Trabzonspor Divan Başkanlığına Mahmut Ören seçildi Trabzonspor Divan Başkanlığına Mahmut Ören seçildi

Salon önündeki bariyerlerin uzatılması gerektiğine dikkat çeken Hasan Arat, "Bariyerlerden içeriye girenler saat 5'i geçse bile oy kullanma hakkına sahip. Böyle bir düzen olamaz. Beşiktaşlılar bu davadan vazgeçmesin. Biz bu işi değiştirmeye geldik. En önemli neden de bu işte" şeklinde konuştu.

Başkan Adayı Hasan Arat, 10 binin üzerinde katılım beklediğini de sözlerine ekledi.