İSTANBUL (AA) - Akbank, uluslararası para transferlerine yeni nesil alternatif sunan "Fast Uluslararası" hizmetini müşterilerinin kullanımına sundu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank'ın "Fast Uluslararası" hizmeti müşterilerinin uluslararası para transferlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, bankacılık sektörünün her geçen yıl dijitalleşerek kendini yenilemeye hızla devam ettiğini belirterek, "Dijitalleşme stratejimizde müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her noktada yanlarında olmayı önceliklendiriyoruz." ifadesini kullandı.

Günümüzde dünyanın diğer ucundaki insanlarla anında iletişim kurulabildiğini kaydeden Yüce, artık uluslararası para transferlerinin de Akbank Mobil'den anında gerçekleştirilebildiğini aktardı.

- "Çözümlerimize yenilerini ekleyerek müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz"

Opel Corsa Elektrik, Hollanda'da "2024 Yılının Elektrikli Aracı" seçildi Opel Corsa Elektrik, Hollanda'da "2024 Yılının Elektrikli Aracı" seçildi

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz ise Akbank Mobil üzerinden kolayca erişilebilen bu yeni hizmetle müşterilerin uluslararası para transferi işlemlerinde pek çok ayrıcalıktan faydalanacağını kaydetti.

Müşterilerinin 7 gün 24 saat bu transfer hizmetinden yararlanabileceği bilgisini veren Oğuz, şu açıklamalarda bulundu:

"Vadesiz hesaplarından yurt dışındaki diğer bankaların vadesiz hesaplarına, transfer yapacakları ülkenin döviz cinsinden kolayca ve anında para gönderebiliyorlar. Müşterilerimiz, işlem ücretlerini transfer esnasında görüntüleyebiliyor ve işlem sonrasında ayrıca bir muhabir banka ücreti yansıtılmadığı için daha uygun fiyatla işlemlerini gerçekleştiriyor. Sunduğu hız, kolaylık ve uygun fiyat avantajlarıyla 'Akbank Fast Uluslararası', yeni nesil hizmetlerimizin müşterilerimize sunduğu değeri gözler önüne seriyor. Çözümlerimize yenilerini ekleyerek müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."