Ahmet Haşim Özsaray, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) Sungurlu Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

İlçe Özel İdare Müdürlüğü görevinden istifa eden Ahmet Haşim Özsaray, MHP Genel Merkezine gidere adaylık başvurusunda bulundu. Özsaray, MHP Sungurlu İlçe Başkanlığında yoğun kalabalık arasında adaylık basın açıklaması düzenledi. Çok sayıda katılımın olduğu programda Özsaray, katılımcıları kapıda karşılayarak teşekkür etti. 

YEREL YÖNETİMLER ÜZERİNE YÜKSEK LİSANS TAMAMLADI 

Konuşmasının başında özgeçmişinden bahseden Özsaray, “Sizlerin bir evladı ve kardeşi olarak 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Sungurlu Belediye Başkanlığı aday adaylığımı açıklamak üzere huzurunuza çıkmış bulunmaktayım. 1969 yılı Sungurlu doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Sungurluda tamamladıktan sonra, en son Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk- Kazak Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimimi Yerel Yönetimler üzerine tamamlamış bulunmaktayım. Devlet Memurluğu sürem içerisinde 6 yılını Sungurlu Belediyesinde olmak üzere, kalan 21 yılını ise Özel İdare Müdürlüğü olarak Devletimize, memleketimize elimizden geldiği ölçüde hizmet etmeye çalışarak tamamlamış bulunmaktayım.” dedi.

HAZIRLADIĞI PROJELERLE ADINDAN SÖZ ETTİRDİ 

Emek Caddesi’nde yenileme zamanı Emek Caddesi’nde yenileme zamanı

Devlet memurluğu döneminde asli görevinin yanında hazırladığı projelerle adından söz ettiren Özsaray, “Görev yaptığımız süre boyunca tarafsız, hoşgörülü ve çözüm odaklı, etik değerlere bağlı kalarak çalışma hayatımızı sürdürdük. Devlet Memurluğu yaptığımız dönemlerde asli görevlerimizin yanında hazırlamış olduğumuz Kamu Kaynaklı projeler ile görev yaptığımız ilçelerin Sosyal, Altyapı ve Üretim Altyapısına katkı sağlamaya çalıştık. Kamuda görevimiz boyunca edindiğimiz bilgi ve tecrübeler ile Sungurlu İlçemize hizmet etmek amacıyla huzurlarınıza çıkmış bulunmaktayım.” diye konuştu. 

“MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN VAHİT KAYRICI İLE”

Özsaray, “Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli büyüğümüzün de söylediği gibi “Cumhurun 14 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde tezahür eden başarısına yeni bir halka eklemek istiyoruz. Merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında denge, uyum ve düzen olmasını amaçlıyoruz. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşabilmek için bunu mecburi sayıyoruz.” Bu anlamda Cumhur ittifakının bir parçası olarak, her zaman yanımızda olacak Milletvekilimiz Sayın Vahit Kayrıcı beyefendi ile geçmiş dönemde bu ilçeye hizmet etmiş dava büyüklerimizin tecrübeleri, önerileri ve fikirleri ile Sungurlu ilçemize hep birlikte hizmet etmek amacıyla bir yola çıkmış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı. 

“ÜRETKEN BELEDİYECİLİK İLKELERİ”

Üretken Belediyecilik ilkelerini de bir bir sıralayan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Haşim Özsaray, şöyle devam etti, “Üretken Belediyecilik ilkelerimiz; Milli ve Manevi Değerlere önem veren, Çalışmayı İbadet kabul eden, sadece halka hizmete odaklanan, Kimseye öteki gibi davranmayan adil ve eşitlikçi, Her zaman şeffaf, her zaman hesap verebilen, Yoksulların ve Dezavantajlı Toplumsal kesimlerin gözetildiği, Bilgi ve Teknolojiyi kentinin çıkarları ile birleştirebilen, Kentin Kalkınması için imkanları bütüncül yaklaşım çerçevesinde hazırlayan, Demokratik katılımı yerel düzeyde yaygınlaştıran, Yerel hizmet üretiminde rekabet edebilen, Plan, Proje ve hizmetlerin her aşamasını kent sakinleri ile paylaşan, Çevreye duyarlı, toplumsal çıkarları gözeten plan ve projelerin yapılıp uygulandığı, Doğal Tarih ve Kültürel Mirasın korunduğu, Her türlü afete hazırlıklı, fiziki ve sosyal altyapının, yeterli yeşil alanların, spor alanlarının ve sosyal donatıların sağlandığı bir belediyecilik anlayışından oluşacaktır. Ülkücü iradenin Üretken Belediyecilik ilkelerini gerek öğrenim hayatı gerekse çalışma hayatımız boyunca kendimize şiar edinerek, dava büyüklerimizin gösterdiği yolda ilerleyerek bugüne gelmiş bir kardeşiniz olarak Sungurlu Belediye Başkanı aday adaylığı için huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayım.
Bu vesileyle kurulduğu günden bugüne Sungurlumuza hizmet eden, hakka yürümüş tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olanlara sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. Her biriniz katılımlarınız ile bizlere onur verdiniz, şeref verdiniz. Katılamayacağını bildirerek bizlere telefon ve mesajları ile destek veren değerli büyüklerimize, dostlarımıza, kardeşlerimize şükranlarımı sunuyor, katılımlarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.”
Açıklamanın ardından Ahmet Haşim Özsaray ve beraberindeki kalabalık ilçe binasının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Adaylık basın açıklamasına MHP İlçe Başkanı Orhan Özyol, önceki dönem İlçe Başkanı Yasin Şahin, Kadın Kolları Başkanı Ceyhan Çekici, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Ahmet Semih Çökmez ve çok sayıda vatandaş katıldı.