İSTANBUL (AA) - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, IC Holding'in sahibi olduğu IC Hotels Santai Family Resort'un kıdemli şefi Veli Ekinci'den uygulamalı eğitim aldı.

Şirketten yapılan açıklamada, IC Hotels Santai Family Resort'un kıdemli şefi Veli Ekinci, İbrahim Çeçen Vakfı Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı'nda öğrencilerle bir araya gelerek geleceğin şeflerine ilham kaynağı oldu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin katıldığı uygulamalı derste Şef Veli Ekinci, gastronomi sanatındaki önemli noktalara değindi.

Etkinlikte öğrenciler, uygulamalı eğitimler alarak, gastronomi sanatındaki yeteneklerini bir adım öteye taşıma imkanı buldu. Balık açma ve temizlemeden soslama tekniklerine kadar balık pişirmenin inceliklerini uygulamalı olarak paylaşan Kıdemli Şef Veli Ekinci, tavuk ve et pişirme teknikleri üzerine de önemli ipuçları verdi. Eğitimde, tabak dekoru, yan ürün uyumu, tabak seçimi ve et temizleme teknikleri gibi konular da ele alındı.

İbrahim Çeçen Vakfı'nın katkılarıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde geçen yıl kapılarını açan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uygulama Laboratuvarı, öğrencilere teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı sunuyor.

Asgari ücrete zam tartışmalarında dikkat çeken çıkış: "Son 25 yılda böyle bir sıkıntı görmedim" Asgari ücrete zam tartışmalarında dikkat çeken çıkış: "Son 25 yılda böyle bir sıkıntı görmedim"

Gastronomi alanında kariyer hedefleyen gençlerin alanında deneyimli şeflerden eğitim aldıkları laboratuvar, modern ekipmanlarla donatılmış mutfak altyapısıyla da öğrencilerin sektör tecrübesi kazanmasına imkan tanıyor.

Editör: Haber Merkezi