Aydın’da ki bir kız öğrenci yurdunda meydana gelen asansör kazasında Osmancıklı öğrenci Zeren Ertaş, yaşamını yitirdi.

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan kız öğrenci yurdunda yaşanan asansör kazasında hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi Osmancıklı Zeren Ertaş, olduğu tespit edildi.

Aydın’da KYK yurdunda öğrencilerin ‘defalarca uyardık’ dediği arıza yapan asansörden çıkmaya çalışan Zeren Ertaş, duvarla asansör arasına sıkışarak hayatını kaybetti. Kaza haberini alan öğrenciler de olay yerine gelerek tepki gösterdi.

Zeren Ertaş’ın babası Akın Ertaş, Aydın Valisi Çorumlu hemşehrimiz Yakup Canbolat’a “Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı” dedi.

Çorum'da arazi kavgası: 1 kişi tüfekle vuruldu! Çorum'da arazi kavgası: 1 kişi tüfekle vuruldu!

Aydın'ın, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansörün düşmesi sonucu hayatını kaybeden Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4'üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş'ın babası Akın Ertaş ve ailesi, kızlarının cenazesini teslim almak üzere Aydın’a geldi. Aydın Valisi Yakup Canbolat ile görüşen baba Ertaş, “Ben devlete inancımı kaybettim” dedi.

Üniversite son sınıf öğrencisi kızını kaybeden baba Ertaş'ın, "Benim çocuğum karıncayı dahi incitmeyecek bir çocuktu. Bu şekilde ihmal sonucunda olduğu için daha çok yaralıyız. Sizden ricam budur. Çünkü ben devlete inancımı kaybettim şu anda. Ben çocuğumu devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 25 gün bakamadı. Benim çocuğum yandı, biz yandık, başka çocuklar yanmasın. Ancak bu, dilek ve temenniyle olmuyor" sözleri duyuldu.

Öte yandan Zeren Ertaş’ın geçen 9 Temmuz tarihinde asansör fotoğrafı paylaşımı öne çıkarken yurdun önünde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu, slogan atarak olaya tepki gösterdi.

Zeren Ertaş’ın yaşamını yitirmesine tepki gösteren öğrenciler: “Bu kaza değil göz göre göre işlenmiş cinayettir, sorumlusu KYK ve yurt müdürdür" dedi.

CİMER'e şikayet etmiş

Zeren Ertaş'ın 3 gün önce CİMER'e asansör arızası ile ilgili yazdığı şikayet ortaya çıktı. Genç öğrencinin cenazesi KYK yurdunun battaniyesine sarılarak ceset torbasıyla beraber yurttan çıkarılırken yurtta kalan öğrenciler sinir krizi geçirdi. Ertaş'ın sınıf arkadaşları yurt yönetimini protesto için olay yerinde toplanarak duruma tepki gösterdi. Alınan bilgiye göre Savcılık tarafından kaza ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.