TOKAT (AA) - Tokat Belediyesi, TOKİ konutlarının parklarını yeniliyor.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOKİ konutlarında bulunan zemin çalışmaları tamamlanan 9 parkın çalışmalarını yerinde inceledi.

TOKİ konutlarının 4 etaptan oluştuğunu ifade eden Eroğlu, "Bizim bu alanda TOKİ konutlarının tamamında 9 tane parkımız var. Bununla birlikte iki tane de spor komplekslerimizin olduğu alan var. Bundan birkaç yıl önce, içinde basketbol sahası halı sahası olan spor komplekslerimizi yapmıştık. Şimdi ise daha ilk başta yani bundan yaklaşık 15 sene önce yapılan parklar artık kullanılamaz hale gelmişti. Deforme olmuş, tabanıyla malzemeleriyle ihtiyaca cevap veremeyecek şekilde eskimişti. Biz şimdi bu 9 tane parkın 9'unu da ele alarak, şimdiden çalışmalarını başlatarak yeniliyoruz." dedi.

Zemin çalışmalarını yaptıklarını aktaran Eroğlu, "Bu dokuz parkta başta zemin iyileştirmelerini, akabinde çocuk oyun gruplarını yapacağız. Spor aletlerini de ekleyerek, etrafında yeşil alanları ve çevre düzenlemesini yaparak 9 tane parkımızın çalışmasını inşallah önümüzdeki 45 gün içerisinde tamamlayarak TOKİ konutlarında yaşayan hemşehrilerimizin, çocuklarımızın hizmetine sunacağız." ifadelerini kullandı.

Of'ta kan bağışı kampanyası düzenlendi Of'ta kan bağışı kampanyası düzenlendi

Şehrin birçok noktasında vatandaşların ve çocukların kullanımı için park çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Eroğlu, "Bu çalışmamızı aynı anda bir bölgede 9 tane parkın yapılıp bitirilmesi açısından da önemli buluyorum. Burada yaptığımız parklar ve 2023 yılında yaptığımız parklarla birlikte Tokat'taki park sayımız 145 sayısına ulaşıyor. Bu yıl yeni eklediğimiz park sayımız 15 oldu. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum." diye konuştu.