Samsun'da evinde iklimlendirme sistemi kurarak saksılarda kenevir yetiştiren kişi yakalandı Samsun'da evinde iklimlendirme sistemi kurarak saksılarda kenevir yetiştiren kişi yakalandı

TRABZON (AA) - Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Trabzon Kamyon ve Kamyonetçiler Esnaf Odası Başkanı Şükrü Bekar'ı ziyaret etti.

Kara, ziyarette, esnafın en önemli beklentilerinden birinin modern sanayi sitelerinin bir an önce kurulması olduğunu ifade etti.

Sektörlerin bir arada çalışabileceği ortak alanlar kurulması gerektiğini belirten Kara, şunları kaydetti:

"Esnaf odalarımızı ziyaretlerimizde bize iletilen en önemli konulardan biri daha iyi şartlarda hizmet verilebilecek modern sanayi siteleri, toptancı halleri, sektörlerin bir arada çalışabileceği ortak alanlar kurulmasıdır. Bu anlamda yerel yönetimlerimize önemli görevler düşmektedir. Ayrıca özellikle çırak yetiştiren okullarda modern makinelerle piyasanın ihtiyacı olan elemanların günün teknolojisine ve ihtiyaçlarına göre yetiştirilmesini beklemekteyiz."

Ziyarete, Trabzon Madeni İşler ve Teknik Makine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan, Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Baş da katıldı.