Milyonlarca araç sahibi akaryakıt fiyatlarındaki gelişmeleri takip ediyor. Petrol ve döviz kurlarındaki yükseliş akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor. Benzin ve motorine çifte zam geliyor. Önce ertelenen daha sonra 70 kuruş daha artan akaryakıt zammı sürücülerin kafasını karıştırdı. Akaryakıt ürünlerine yarın geceden itibaren gelecek zammın ardından 3 Temmuz'da da ÖTV zammı gelecek.

Döviz kurunda yükseliş ivmesi kaydedilirken petrol fiyatlarında da artış yaşandı. Yaşanan gelişmelerin ardından benzin ve motorine yarın geceden itibaren zam geliyor. 21 Haziran'da ertelenen zamla benzinde 2 lira 1 kuruş, motorinde 1 lira 69 kuruş artış gerçekleşecek. Akaryakıtta tabela 3 Temmuz'da ÖTV zammıyla yeniden değişecek.

DCT Trading Dış Ticaret ne zaman halka arz olacak? Kaç lot dağıtacak? DCT Trading Dış Ticaret ne zaman halka arz olacak? Kaç lot dağıtacak?

2 HAFTADA 5 LİRA ZAM
Dünya gazetesinde yer alan habere göre, 3 Temmuz'da TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verisinin ardından ÖTV'ye yapılacak zamla birlikte akaryakıt fiyatlarının yeniden litrede 3 ile 3.5 TL artması bekleniyor. Böylelikle 2 haftalık zaman dilimi içerisinde benzin ve motorin fiyatları 5 liranın üzerinde artış göstermiş olacak.

Editör: Haber Merkezi