31. Dönem POMEM sonuçları gündemde araştırılan başlıklar arasında yerini aldı. Polis Meslek Eğitim Merkezleri için lisans mezunu 6.000 erkek ve 1.500 kadın olmak üzere toplam 7.500 öğrenci alım süreci devam ediyor. Peki, 31. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

Meteoroloji uzmanından kritik uyarı: Sıcaklık rekorları kırılacak Meteoroloji uzmanından kritik uyarı: Sıcaklık rekorları kırılacak

Polis Akademisi 31. dönemde lisans mezunu (6.000) erkek, (1.500) kadın aday olmak üzere toplam (7.500) aday alımı yapıyor. 31. dönem POMEM ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasını tamamlayan adaylar gözlerini sonuçlara çevirdi. Peki, 31. Dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

31. DÖNEM POMEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
POMEM sınav giriş yeri sorgulama ekranı yoğun ilgi görüyor. Lisans mezunu 37.336 erkek ile 15.000 kadın aday olmak üzere toplam 52.336 aday sınav aşamalarına katılmaya hak kazandı. Adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir.

Sınava katılan adayların sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecektir.

POMEM GİRİŞ SINAVI
31. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir.

İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavı işlemleri yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Sınavı aşamasını başarı ile geçen adaylar Polis Akademisi Başkanlığınca ilan edilecek ileriki bir tarihte Mülakat Sınavı aşamasına katılacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya ile kesici, delici alet ve yanıcı, parlayıcı madde bulundurmamaları gerekmektedir.

Editör: Haber Merkezi