Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 3 Haziran Pazartesi günü ‘Kayseri’de Sinan Zamanı’ başlığı altında köy okullarının duvarlarını sanatçı ve çocukların katılımıyla eşsiz deha Mimar Sinan’ın eserleriyle süsleyecek.Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) - Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın kültür ve sanata özel önem verdiği anlayış ile hem kentin değerlerine sahip çıkıyor hem de daha bilinçli, daha donanımlı nesiller yetişmesi için gayret gösteriyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi, 3 Haziran Pazartesi günü Kayseri'nin Ağırnas Köyü'nde dünyaya gelen ve çağını aşan eserleriyle Osmanlı İmparatorluğu’nun birçok vilayetine sayısız iz bırakan Mimar Sinan’ı sıra dışı bir etkinlikle anmaya hazırlanıyor.

Büyükşehir, Kayseri’nin gururu olan, bugün dahi halen ayakta eserleri ile konuşulan olan eşsiz deha Mimar Sinan’ı yapacağı etkinliklerle anacak.

‘KAYSERİ’DE SİNAN ZAMANI’

Yıl boyunca sürecek Mimar Sinan Anma Etkinlikleri çerçevesinde ‘Kayseri’de Sinan Zamanı’ başlığı altında düzenlenen etkinlikler kapsamında ülkenin önde gelen sanatçılarının katılımıyla resim yapma etkinliği düzenlenecek.

41 yaşındaki kadın eşinin kurbanı oldu: Adıyaman’da kan donduran cinayet 41 yaşındaki kadın eşinin kurbanı oldu: Adıyaman’da kan donduran cinayet

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kayseri Valiliği ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde başlatılan ‘Kayseri’de Sinan Zamanı’ etkinlikleri kapsamında Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ressam Mahir Güven ve Sanatçı Günseli Kato, öğrencilerle birlikte köy okullarının duvarlarını, Sinan’ın ölümsüz eserleriyle süsleyecek.

İlk duvar boyama etkinliği 3 Haziran Pazartesi günü saat 11.30’da Melikgazi ilçesi Gürpınar İlk Öğretim Okulu’nda yapılacak.

Editör: Haber Merkezi