Konya’nın Karapınar ilçesinde 8. sınıf öğrencilerine yönelik LGS İzleme-Değerlendirme Uygulaması yapıldı.

Karapınar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçedeki tüm okullarda 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ‘LGS İzleme-Değerlendirme Uygulamalarının ilki gerçekleştirildi. Tahsin Görgülü Ortaokulu’ndaki programda Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal tarafından deneme kitapçıkları öğrencilere dağıtıldı.

Kırım Tatar Halkının Milli Lideri Kırımoğlu’na Konya’da fahri doktora verildi Kırım Tatar Halkının Milli Lideri Kırımoğlu’na Konya’da fahri doktora verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Önal, “Belediye başkanımız eğitime büyük destek veriyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. Çocuklarımız adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka da, “10 yıldır eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Çünkü en güzel yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu biliyoruz. Karapınar Belediyesi olarak daha önceki dönemlerde de olmak üzere eğitime destek vermiştik. Bu desteğimiz artarak devam edecektir. Her zaman sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Gayreti hiçbir zaman elden bırakmamalısınız. Gayretiniz ve çalışmalarınız sizi başarıya, hedefinize ulaştıracaktır. Sizin başarınız hem ailenizi hem de bizleri gururlandıracaktır" diye konuştu.