Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, işgaliye sorununa kararlılıkla müdahale etmeye devam ediyor. Şehirde kaldırım işgali yapan ve araç ile yaya güvenliğini tehlikeye sokan işyerlerine yönelik denetimlerini sıkılaştıran ekipler, özellikle işyeri önüne park edilen kamyonlarda yapılan satışlara izin vermiyor.

Zabıta Müdürlüğü, şehir genelinde market ve manavlarla ilgili denetimlerini sürdürüyor. Kaldırımlara sebze-meyve tezgahı kuran ve yol kenarında kamyon kasasında satış yapan işyerlerine yönelik çalışmalar yoğunlaştırıldı. İlk kez denetlenen yerlerde işyeri sahiplerini uyararak süre veren zabıta ekipleri, daha önceki denetimlerde uyarılan ancak gerekli düzenlemeleri yapmayan işyerlerine ise cezai işlem uyguluyor.

Kamyon Kasasında Satışa Sıfır Tolerans

Kamyon kasasında satış yapmanın yol güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirten Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bazı işyerlerinin kaldırım işgali yapan tezgahlarını ve yol kenarında trafik güvenliğini tehlikeye sokan kamyon ve kamyonetleri kaldırttı. Buharaevler Caddesi’nde daha önce uyarılan bir manava da cezai işlem uygulandı.

Taviz Verilmeyecek

AK Parti Çorum İl Danışma Meclisi’nde Başkan Aşgın’dan güçlü mesajlar AK Parti Çorum İl Danışma Meclisi’nde Başkan Aşgın’dan güçlü mesajlar

Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Uyarılarımıza rağmen işyeri önüne kamyonla satış yapmaya devam eden ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan bir işyerinin önündeki araçlar Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince süreli olarak trafikten men edilerek yediemin otoparkına çekildi. Yol üzerine kullanılan 6 metre uzunluğundaki tente de belediye ekiplerince sökülerek yediemin altına alındı. Özellikle işyeri önünde kamyon kasasında kavun-karpuz satışı yapılması, sürücülerin ve yayaların yol güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Bu konuda işyerlerine cezai işlem uygulanacağını bir kez daha hatırlatarak, esnafımızın kurallara uymalarını ve daha duyarlı olmalarını talep ediyoruz” denildi.

Editör: Haber Merkezi