İSTANBUL (AA) - Yüzde 100 elektrikli Jeep Avenger'ın hibrit motora sahip versiyonu Türkiye yollarıyla buluşuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ilk tamamen elektrikli modeli Avenger'ı geçtiğimiz yıl tanıtan Jeep markası, şimdi ise Türkiye'de sunmaya hazırlandığı MHEV teknolojisini kullanan Avenger ile yollarda. Haziran ayından itibaren Jeep showroomlarındaki yerini alan Avenger e-Hybrid, markanın ürün gamının daha da genişlemesini sağlayacak.

MHEV (mild hibrit) motor teknolojisinden güç alan yeni Avenger e-Hybrid, markanın sürüş deneyimini daha düşük CO2 emisyonuyla sunuyor. Yeni Avenger e-Hybrid'e güç veren motor, üstün teknolojisi sayesinde hem konfor hem de performans sunarak çevreci bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Otomatik 6 ileri E-DCT6 çift kavramalı şanzıman ve entegre elektrikli motor ile eşleştirilen Avenger e-Hybrid, müşterilerin düşük hızlarda tamamen elektrik motoru ile yol almalarına imkan veriyor.

100 HP güç üreten 1.2 litre 3 silindirli motora sahip Avenger e-Hybrid, 48 voltluk lityum iyon batarya ve yenilikçi 6 vitesli çift kavramalı elektrikli şanzıman arasındaki uyum ile verimlilik sunuyor. Aracın yenilikçi şanzımanı 21 kW'lık bir elektrik motoru, bir invertör ve merkezi şanzıman ünitesini barındırıyor.

Avenger e-Hybrid'in öne çıkan özellikleri arasında gerçek bir hibrit deneyimi sunan 48V sistem yer alıyor. Araç ayrıca 5.1 lt/100 kim yakıt tüketimi sunuyor.

Sürdürülebilirlik alanındaki 7 startup “Otokoç Otomotiv Sustainability Innovation Challenge” DemoDay’de buluştu Sürdürülebilirlik alanındaki 7 startup “Otokoç Otomotiv Sustainability Innovation Challenge” DemoDay’de buluştu

Limited ve Summit donanım seçenekleriyle satışa sunulan Avenger e-Hybrid'in Limited versiyonunda, 17 inç parlak gümüş alaşım jantlar, full LED reflektör ön farlar, gövde rengi kapı kolları ve gümüş koruma plakaları bulunuyor.

- Kabin içerisinde kumaş/vinil premium koltuklar, gümüş rengi gösterge paneli

Limited versiyonun kabin içerisinde ise kumaş/vinil premium koltuklar, gümüş rengi gösterge paneli ve iç trimler, deri direksiyon simidi gibi özellikler sunuluyor.

Öne çıkan diğer özellikler arasında ise 10.25 inç HD dokunmatik ekran, 10.25 inç full dijital gösterge paneli, otomatik klima, Adaptive Cruise Control (ACC), otonom acil fren desteği, trafik işareti algılama, şerit takip asistanı, sürücü yorgunluk uyarı sistemi, yokuş iniş desteği, Selec Terrain 6 farklı sürüş modu ve autohold özellikli elektrikli park freni yer alıyor.

Avenger e-Hybrid'in Summit donanım paketinde ise Limited donanımına ek olarak 18 inç elmas kesim alaşım jantlar, full LED ön ve arka farlar, karartılmış camlar ve otomatik uzun farlar gibi dış tasarım özellikleri ve kabin içerisinde 8 farklı iç ambiyans aydınlatma seçeneği yer alıyor.

Summit donanımda otomatik kararan dikiz aynası sürüş konforunu arttırırken anahtarsız giriş ve çalıştırma, kablosuz şarj, kör nokta uyarı sistemi, 180 derece geri görüş kamerası (drone view), 360 derece park sensörleri, ısıtmalı ve katlanır yan aynalar, elektrikli açılabilen bagaj kapağı ve seviye 2 otonom sürüş standart olarak yer alıyor.

Haziran ayından itibaren 1 milyon 598.250 liradann başlayan fiyatlarla Jeep showroomlarındaki yerini alan Avenger e-Hybrid, Limited versiyonu ile ÖTV muafiyeti kapsamına da giriyor.

Muafiyet kapsamındaki müşteriler 891 bin lira fiyat ile Avenger e-Hybrid sahibi olabiliyor.

Editör: Haber Merkezi